Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki segítene nekem meg...

Valaki segítene nekem meg írni egy programot? Vagy Excelbe megcsinálni? Többi lent

Figyelt kérdés

arról lenne szó hogy postán dolgozom. És mikor jönnek az utalványok akkor azoknak az összegét leírom egymás alá és megszámolom hogy melyik címletből mennyit kell kiadnom a kézbesitőnek.

Íme egy példa:

Az utalvány összege:

17645FT


és akkor úgye megszámolom hogy:

1 DB 10 000Ft

1 DB 5000Ft

1 DB 2000Ft

1 Db 500Ft

1 Db 100Ft

2 Db 20 Ft

1 Db 5Ft-os kell.


ílyen címletekbe kell oda adnom a kézbesítőnek a 17645 Ft ott. Egy darabbal ez még könnyű ,de mikor 50-60 dbnak kell számolni egyszere hogy összesen hány darab tíz ezrest ezrest...stb. adok ki a kézbesítőnek, akkor nagyon bele lehet gabalyodni.


És szeretnék egy olyan programot ami kiszámolja nekem a címleteket. olyan kellene amibe betudom írni több utalványnak az összegét és kiszámolja nekem hogy összesen miből mennyi kell.

aki ért a programozáshoz és kedve van hozzá nagyon örülnék ha valaki ezt megírná nekem :$

Vagy excelbe megcsinálni ha meg lehet.


Válaszokat előre köszönömö



2016. aug. 4. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Légy vele boldog:

[link]


:)


Fájl > Letöltés másként > Microsoft Excel


És remélhetőleg megmaradnak a képletek is. (Nincs Excel-em per pillanat. Ha nem maradnak meg, majd kitalálunk valamit.)

2016. aug. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Hominida ***** válasza:

Istenem, ez volt életem második programozási feladata... Jó rég volt. Egészen nosztalgikus érzés. :-)


Az algoritmus egyszerű: az összeget osztod a legnagyobb címlettel, majd a hányados egész része a bankjegyek száma, azzal visszaszorzod és kivonod az összegből, ez lett az új összeg. Folytatod a második címlettel és így tovább.

2016. aug. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 coopper ***** válasza:
100%

Szia.


Én is összehoztam egy ilyen excel filét. Innen leszedheted : [link]


Amiket érdemes a filével kapcsolatban tudni :


- Lapvédelem van rá rakva, de jelszó nélkül, (tehát bármikor feloldható).

- A képletek az 1000 sorig le vannak húzva.

- A lapvédelemnek köszönhetően csak az A3-től az A1000 cella szerkeszthető a többi nem(amíg a lapvédelmet fel nem oldják).

- Szummáza a beírt összegeket és a címleteket is (a 3-as sortól az 1000-es sorig).


Sok sikert.

üdv.

2016. aug. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 SimkoL ***** válasza:
Az én feleségem is postás :( szolidaritásból írtam neked egyet: [link]
2016. aug. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!