Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » (JS) Hogy tudnám megcsinálni,...

(JS) Hogy tudnám megcsinálni, hogy működjön?

Figyelt kérdés

Java-ban már anno megcsináltam, de JS-t tanulok már, így szeretném itt is gyakorlásképpen ugyanazt. A program egy ábrát alkot csillagokból, annak mintájára, ahogy az egyeseket látjuk a tömbben.


A Java kód:



public static void main(String[] args) {


int [][]kep= {


{1,0,0,0,0,1},

{1,1,0,0,1,1},

{1,0,1,1,0,1},

{1,1,0,0,1,1},

{1,0,0,0,0,1}


};

for (int y = 0; y < kep.length; y++) {

for (int x = 0; x < kep[y].length; x++) {

if (kep [y][x]==0) {

System.out.print(" ");

}else {

System.out.print("*");

}

}


System.out.println();


}


}


}



Ill. ameddig eljutottam JS-ben:


var kep= [


[1,0,0,0,0,1],

[1,1,0,0,1,1},

[1,0,1,1,0,1],

[1,1,0,0,1,1],

[1,0,0,0,0,1]

];


for (int y = 0; y < kep.length; y++) {

for (int x = 0; x < kep[y].length; x++) {

if (kep [y][x]==0) {

document.write(" ");

}else {

document.write("*");

}

}document.write("<br>");

}


}


2016. aug. 9. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Na ez az a kategória, amire a többség cseszik majd válaszolni, mert semmit nem írsz arról, mi a problémád, miben tér el a várt eredmény attól, amit szeretnél.


Amúgy pár hibát kell csak javítani (fölösleges zárójel a végén, JS-ben nincs olyan, hogy int, illetve a tömb deklarálásánál betévedt egy kapcsos zárójel), és kiíródik. Viszont a space-ek össze lesznek vonva, ez HTML dolog, a többlet space-eket összevonja. Ha azt akarod, hogy szépen is jelenjen meg, ahogy te akarod, akkor az egész kiírandó szöveget tedd bele egy <pre></pre> tag-be, ezen belül ugyanis nem kerülnek összevonásra a szóközök.

2016. aug. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. A kep változó 2.sorában a tömb sora nincs megfelelően lezárva.

2. A JS nem típusos nyelv, így nincs int. Ha deklarálni akarsz, arra ott a var.

3. Feltételnél a tömb neve és annak indexei közé ne rakj szóközt.

4. Túl sok kapcsos zárójel.


Szóval minimum így:

[link]

2016. aug. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

De szebben - ahogy az előző hozzászóló is rámutatott - így:

[link]

2016. aug. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elnézést, elég figyelmetlen voltam a zárójel típusokkal stb. :D

Addig már megvan amit mondtatok egyébként, tehát már úgy néz ki,mint ahogy volt egyikőtök olyan kedves és elküldte jsfiddle-ben viszont így, hogy több sorban is van utasítás arra vonatkozólag, hogyan helyezze majd el őket a sorban, így nem tudom, hol/hogy kellene hazsnálni a pre tag-et, akárhogyis próbáltam. Elnézést azért is, hogy elfelejtettem elárulni, hogy, hogy is szeretném, hogy kinézzen, de sajnos előre nem láttam, hogy miután látom is majd az ábrát így össze fog esni. Tulajdonképpen 2 db 1 ponton érintkező háromszöget szeretnék létrehozni, aminek a vonalait ugyebár a csillagok alkotják, olyan elhelyezkedésben, hogyha még 2 háromszöget elhelyeznénk az ábrán alulról, ill. felülről betolva őket akkor kiadnának együtt egy négyzetet az átlóival.

2016. aug. 9. 18:35
 5/5 A kérdező kommentje:
Bár már lényegtelen ahogy látom a #3-as tökélyre vitte, köszönöm midnenkinek :)
2016. aug. 9. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!