Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szabadúszó programozók! Ti...

Szabadúszó programozók! Ti hogy kezdtetek bele?

Figyelt kérdés

Jelenleg mesterképzésen tanulok, egyetem mellett bő 2 éve dolgozom fejlesztőként egy kisebb cégnél. Szeretek programozni, viszont nem élvezem annyira az ottani munkát. Szerintem ez főleg a kötöttségek miatt van, nehezen viselem (pl. reggel 9-től délután 5-ig munka minden hétköznap - de ez nem csak a munkában van így nálam, az élet több területén is). Elgondolkoztam azon, hogy az egyetem után (vagy alatt, bár erre elég kevés esélyt látok) kipróbálnám a szabadúszó pályát.


A kérdésem az lenne, hogy hogyan érdemes belekezdeni? Mennyire éri meg csinálni? (Itt nem csak az anyagiakra gondolok) Illetve kinek való ez az életforma?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. aug. 19. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha élvezed, hogy ezután neked kell majd futni a munka után, és nem a főnökeidnek, akkor simán. Egyébként saját céget is alapíthatsz (már nem egy fősre gondolok), lehet, hogy úgy jobban megérné.
2016. aug. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Értem, tehát nem kell feltétlenül külön céget alapítani?
2016. aug. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem fenékig tejfel a szabadúszó lét sem és sokszor napokat kell dolgozni reggeltől estig. Igaz hogy otthon: de pont ezért. A bevétel meg lehet hogy ugyanannyi lesz mint amennyi egy munkahelyen fix fizetésért de csak 8 órában. Vagy olyan is előfordul hogy éppen nincs megbízás egy ideig. Vagy vita van a pénzről a megbízóval aki vagy egy fővállalkozó vagy közvetlenül az ügyfél. Esélyesebb hogy fővállalkozón keresztül jutsz munkához mert ő reklámoz és tart értékesítőket. Akkor ő a munkádból származó bevétel nagy részét meg akarja tartani jutalékként. Vagy ha vitázol vele akkor nem hoz neked több ügyfelet és kereshetsz mást aki ugyanúgy sokat kér. Azt is bele kell kalkulálni hogy az ilyen egyedi munkák fele megy a kukába és szaladhatsz a pénzed után. Mert vita lesz hogy az ügyfél mást akart és te is máshogyan csináltad meg. Hiába teljesítetted azt amit kértek a megrendelő kitalálja a legvégén (rendszerint) hogy az egészet máshogyan képzelte el és mindezt a szerződés ellenére mert minden ügyfél úgy gondolja hogy akkor is neki van igaza. Ezek még úgy is előfordulnak ez hogy ez a tanult szakmád.
2017. márc. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!