Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan írják azokat a programo...

Hogyan írják azokat a programokat, amik képedek olvasni fura kiterjesztésű fájlokat?

Figyelt kérdés
Úgy értem, archívumokat, pl hogyan jönnek rá, hogyan kell beolvasni? Pl van egy .yx fájl, amiben még van két fájl, mondjuk z.wav és u.wav. Hogyan lehetne nekilátni?

2016. aug. 23. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Úgy, hogy nem a kiterjeszése alapján írják meg, hogy mit kell vele csinálni. A fájl tartalmának a kiterjesztéséhez semmi köze sincs.

Próbáld ki. Egy képet, pl.: valami.jpg, nevezz át valami.avi-ra. Attól még a tartalma nem változik meg, hogy más nevet adtál neki.


Másik: Nem jönnek rá sehogy. A szabványban, vagy formátumleírásban rögzítve van, mit, hogyan kell kezelni benne. Pl.: mp3-nál is, meg van, hogy hol vannak benne az id3 bejegyzések, a sávok, és egyéb dolgok. [link]

2016. aug. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kitalálja a kiterjesztés szabványait, pl mindes sor c-vel kezdődik, meg minden k helyén két darab hármas van(ez egy nagyon buta példa) elnevezi a fájlt valami.ckk-ra és csak az ő cuccával lehet megnyitni, főleg ha valami hülye formátumra is kódolta amit nem tud olvasni a notepad
2016. aug. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Azt tudom én is hogy bármire nevezgethetem a fájlokat, a tartalmuk attól még nem változik.

Akkor tegyük félre a kiterjesztést és a nevet.

Van egy fájlom amiben van több másik. Honnan jönnek rá a programozók, hogy hogyan lehet kibontani őket belőle úgy, hogy olvashatóak legyenek?

2016. aug. 23. 21:59
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Úgy, hogy tudják hogy csomagolták be. Ha nem tudják akkor nem nagyon tud vele mit kezdeni egy programozó sem
2016. aug. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Mi sem vagyunk varázslók, nem tudunk egyesekből meg nullákból kiolvasni mindent(akármit).

Fingom nincs mi pl a .rar szabályai, de tudom, hogy a winrar tudja kezelni.

Fingom nincs mi pl a .fkrnd szabályai, de google-n rákeresek. Ha meg nincs ilyen formátum (random írtam be) akkor elkezdem átnevezgetni pár ismertté, hátha csak átírták

2016. aug. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Abszolút értelmetlen ez a kérdés.
2016. aug. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Minden file formátumnak van specifikációja és ez alapján leprogramozható.

Sok formátum specifikációja nyílt, ez pl. a tif képformátumé:

[link]

Ez a zipé:

[link]

A nem nyilvános speciifikációkhoz az tud programot írni, aki ismeri a specifikációt. Esetleg találgatni lehet...

2016. aug. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul állsz hozzá a dologhoz. Nem úgy történik, hogy hirtelen egyszercsak lesz egy valami fájl a gépen, aztán szólnak a programozónak, hogy figyumá, csinálj már egy programot ami képes olvasni a *.fwi fájlokat, mert nekem most lett egy.

A tömörítések meg matematikai algoritmusokon alapulnak, azokat meg le lehet programozni. De minden esetben egy specifikáció alapján dolgoznak. Még akkor is, ha nem nyilvános, mint a .doc, csak akkor a specifikációt egyedül a MS Office fejlesztőinek adják oda. Sőt, ők találják ki a specit ami alapján a program készül.

2016. aug. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#7, #8 köszi :) értem, tehát csak úgy nem tudják megmondani ránézésre, mit kell vele csinálni. De komolyan azt hittem.
2016. aug. 24. 11:06
 10/11 anonim ***** válasza:

Itt találsz pár fájl szignatúrát, ami a fájlok elején van, és ezekből jó eséllyel megállapítható, hogy milyen formátumúak.

[link]

2016. aug. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!