Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascal, alap programozás. Egy...

Pascal, alap programozás. Egy négy számjegyü beléptető programot, hogyan törhetek fel?

Figyelt kérdés

Pontosabban: Megírtam magam egy tök alap progit(1)

writeln('add meg a jelszót');readln(a);

mondjuk hogy 4 számjegy. Mentés kész működik.

A kérdésem az, hogy egy másik programot akarok létrehozni, ami elkezdi az (1) progit feltörni.

Logikai menetem egy egyszerü for ciklus lenne mely elkezdi 0 tól 9999 ig beírogatni a számokat, és ha megtalálta a helyeset akkor áljon meg.


Az alap kérdés , eleve hogyan nyithatok meg írásra egy már létező .pas file-t? És mi a vizsgálat menete?


2010. ápr. 20. 17:20
 1/4 anonim válasza:

Ha ezekre gondoltál:

A kipörgetést, - a létező összes számot kipróbálod- brute forcenak hívják.

Jobb a buffer overflow technika, googlééz. Pascalnal vannak rések a heapen, ha jól tom.


De azért ezt olvasd el, mert nem teljesen lehet érteni a kérdésed: [link]

2010. ápr. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem nagyon tudom, hogy lehetne ezt másként leírni.

Egy már meglévő pascal dokumentumot (mely egy beléptető program) szeretnék feltörni. A beléptető 4 számjegyet kér, és én ezt szeretném feltörni egy másik szintén pascalban megírt programmal.

A kérdés az , hogyan is nézzen ki az? Hogyan nyitok meg egy már meglévő .pas filet, műveletekre.

2010. ápr. 21. 17:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Valahol a File menüben meglehet nyitni "munkára" a projectet. Na ez lesz a barátod.
2010. ápr. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Na szia


először is olyat szerintem nem tudsz. Max úgy, hogy az előző programban kimented fájlként. Txt. ésa másodikban megnyitod és a for ciklussal ahogy írtad működteted :)

2010. jún. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!