Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » HA megtanulok például JavaScri...

(~). .(~) kérdése:

HA megtanulok például JavaScrit programnyelven programozni akkor teljesen más a c++ vagy vannak hasonlóságok?

Figyelt kérdés
Ez csak egy példa ha nem akkor megírjátok hogy melyik programnyelvekre hasonlít a c++.(kivéve a c és c#)

2016. aug. 24. 14:54
 1/7 anonim válasza:
100%

Olyan szempontból van köztük hasonlóság, hogy mivel a C elég régi, így sok nyelv megalkotásánál merítettek belőle. Tehát pl. a ciklusok, feltételes szerkezetek nevei megegyeznek, de már a használatuk eléggé eltér. A JavaScript elég távol áll a C++-tól.


C++-hoz az egyik leghasonlóbb a Java (az általad említetteket leszámítva). A Java csak nevében hasonlít a JavaScriptre, nem sok közük van egymáshoz. :)

2016. aug. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Alain Delon ***** válasza:
11%
A JavaScript, mint a neve is mutatja, nem programnyelv, hanem scriptnyelv. Ezzel programozni nem fogsz.
2016. aug. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Mért ne programozhatna JavaScriptben? Az is programozás.

Más kérdés, hogy én nem értem azokat akik pl egy Windows alkalmazást JavaScriptben kezdenek el írni...

Elég az, hogy a webfejlesztéshez kötelező, TypeScript sem sokkal különb...

2016. aug. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

> nem programnyelv, hanem scriptnyelv.


Ki a jóisten terjeszti ezt az ordas baromságot?! A szkriptnyelvek a programnyelvek részhalmaza. Bogár, rovar.


[link]

[link]

[link]

2016. aug. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Alain Barom, ha mégegyszer leírod ezt baromságot valahova kibannoltatlak a g#cibe.


Van hasonlóság. Elég kevés.

2016. aug. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bármilyen prog nyelv használható scriptelésre még a c++ is lásd unreal engine, leadwerks.


Prog nyelvek vannak és ha én azt mondom, hogy c++,pascal scripting akkor tudom hogy c++,pascal ban scriptelni valamit ha pedig azt mondom hogy js,ruby programming akkor itt tudom hogy nem scriptelni fogok ezeken a nyelveken hanem létrehozni pl egy olyan progit amit majd scriptelni lehet.


Teljesen mindegy a nyelv.

2016. aug. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Alain Delon vagy jobban tette volna, ha marad a filmeknél, vagy a hét trollja. Ha előbbi, akkor ajánlom figyelmébe az alábbi oldalkát, aztán visszatérhetünk arra a kérdésre, hogy mennyire lehetetlen JavaScriptben komolyat fejleszteni: [link]


Szintaktika tekintetében vannak hasonlóságok a C++ és a JavaScript közt, de itt meg is áll az egész. Hasonlóság még (rengeteg másik nyelvvel egyetemben), hogy mindkettő Turing-teljes, vagyis elméletileg bármilyen problémára fejleszthető bennük megoldás.


Az előbbi erősen, utóbbi gyengén típusos. A C++ jellemzően binárissá fordított nyelv, a JavaScriptet ezzel szemben általában értelmező (többnyire a böngészőbe integrálva) futtatja. JS-ben nem léteznek sem primitívek (minden objektum), sem pointerek, csak referenciák - illetve az értékátadás módja is más. Szintén jelentős különbség, hogy míg a C++ a klasszikus objektumorientáltságot támogatja, addig a JavaScript prototípusos (szubjektív véleményem szerint ez, pontosabban a JS-es megvalósítása, karöltve az enyhe típusossággal sokszor teremt olyan helyzetet, aminek eszetlen gányolás a vége; hangsúlyozom, ez csak az én véleményem). A logikai megfeleltetések JavaScriptben elég hírhedtek, C++ -ban viszont konvencionálisnak mondhatók (igaz, itt meg az operator overriding ad némi extra tanulnivalót).


Mindettől függetlenül, ha az egyiket megtanulod _rendesen_, később előnnyel indulhatsz a másik meghódítására, bár ezesetben a jelentősnek mondható különbségek okozhatnak időnként némi zavart.


A C++ -t egyébként leginkább a C és a C#/Java közti átmenetként tudnám leírni, bár ez csak az én referenciám, biztos vagyok benne, hogy van, aki másképpen helyezte el a maga térképén.


UI.: Ahogyan azt előttem is jelezték már, a Java és a JavaScript két merőben eltérő nyelv, hasonló különbségekkel, mint amit a C++ kapcsán leírtunk.

2016. aug. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!