Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C fájlt hogyan kell lefordítan...

C fájlt hogyan kell lefordítani Windows 10-ben?

Figyelt kérdés

Nincs anniversary update feltéve.

Turbo c++-t letöltöttem, ami DOS-box-szal működik.


Ha megnyitom az adott c fájlt, akkor bedobja DOS-ban, de ott nem tudom hogyan és mit kell csinálni. A menüket hogy Compile sem tudom használni. Sem az alt+C sem az alt gr+C nem csinál semmit.


Hogyan lehet cmd-ben futtatható programot csinálni a .c fájlból?


Linux alatt működik gcc-vel.



2016. szept. 8. 04:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Töltsd le a visualstudiot, az a legegyszerűbb és a legjobb. Ingyé van.
2016. szept. 8. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
oké megpróbálom, köszi.
2016. szept. 8. 05:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Turbo C++ 2016-ban Windows 10en???

Honnan jött ez az ötlet egyáltalán??

Egy rakat fordító van Winre C-hez.

Ha parancssorból szeretnél fordítani, akkor bőven elég egy minGW, fölösleges egy teljes IDE-t leszedni.

2016. szept. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

rákerestem a compile c windows 10 vagy hasonlóra és ezt dobta gugli. Nem értek hozzá...



A visuallal eddig xarakodtam de nem sikerült,

próbáltam volna a GUI-ban és a dev cmd for VS2015 cmdben is, de a cl parancsot nem ismeri fel


"If you get an error such as "'cl' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file," error C1034, or error LNK1104 when you run the cl command, then either you are not using a developer command prompt, or something is wrong with your installation of Visual C++. You must fix this issue before you can continue."



[link]



elakadtam...

2016. szept. 8. 07:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy linux alatt megy a gcc-vel.

#3-as írta a minGW-t: [link]

Ebben van gcc.


Töltsd le és telepítsd fel. (Downloads - Installer - mingw-get-setup.exe)

A telepítésnél figyelj oda, melyik fordítót telepíted, mert több is van benne. Ha esetleg nem lenne alapból bepipálva a gcc, akkor hajrá.


Ha a telepítés után a parancssor (cmd) nem ismerné fel a gcc parancsot, akkor a PATH környezeti változóhoz hozzá kell adnod a gcc.exe-t tartalamzó mappát. (Tehát azt a mappát, ahova a minGW telepítette.)

Erről infó: [link]


Röviden:

Több környezeti változó van.

Egyiket se töröld!

A PATH nevű kell neked.

Ne töröld az értékéből semmit!!!

Csak írj hozzá új "elemet": pontosvesszővel (;) elválasztva a fent említett könyvtárat

2016. szept. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Oké kösz, megpróbálom! ez min a cygwin gondolom.


Na nekiugrok, thx!

2016. szept. 8. 09:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Én in cygwin-t használok erre, ha akarsz mellé csomagkezelőt is a teljes linux élményhez, akkor meg MSYS2 is: [link]
2016. szept. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!