Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Javascript mint első programoz...

Javascript mint első programozási nyelv?

Figyelt kérdés

Nos, úgy döntöttem belevágok a programozásba. Ez nem spontánt elhatározás, régóta érdekel a téma. Az elmult időben több olyan sztorit hallottam, ami motiváló volt számomra, plussz még engem is motiváltak. Jelenleg 15 éves vagyok, 10-be járok, szerintem ez még nem késő hogy elkezdjem. Javascriptel szeretném elkezdeni. Tudom, tudom nem érdemes ezzel elkezdeni, de azt láttam hogy erre egyre nagyobb az igény, és én majd ezzel szeretnék foglalkozni ha belejövök, és még ha lehetséges később kisebb munkákat vállalni. Érdemes amugy ezzel elkezdeni? Tudtok jó tanulo programokat ajánlani.

Minden választ megköszönök :)



2016. szept. 17. 10:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%

Ha csak maga a tanulás a cél, meg a magad szórakoztatása, akkor hajrá.


(Erre egyre nagyobb az igény? Inkább a Google ki akarja már nyírni. Ráadásul ez csak mint egy kötelező rosszt használják sokan.)

2016. szept. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lenyeg hogy milyen nyelven kezdesz programozni hanem az hogy mit csinalsz vele. Pl ha most elkezded a javascript alapjait megtanulni utana meg folytatod a jquery, angular, react, stb keretrendszerek tanulasaval akkor semmi se lesz beloled, csak keretrendszer hasznalo.


Ha programozni tanulsz javascriptben akkor programozo leszel. (algoritmusok, kodszervezes, programozasi modszertanok)


Idealis esetben igy nez ki:

1. Alapok, valtozok, fuggvenyek, ciklusok, elgazasok

2. Alap adatszerkezetek, tipusok: tomb, skalar, string, numberikus tipusok

3. Fejlettebb algoritmusok: binaris kereses, graf bejaras

4. Programozasi modszertanok: objektum orientacio, kodszervezes, programtervezesi mintak

5. Teszt iras

6. 1-2 keretrendszer melyebb ismerete

2016. szept. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Tisztelt első válaszoló! Ezt nem én találtam ki, hogy egyre nagyobb rá az igény, hanem olvastam, és nem itt gyk-n. De akkor melyik nyelvet ajánlanád?

2016. szept. 17. 10:57
 4/14 anonim ***** válasza:
32%
C#, Java. Meg sokan itt a Pythont ajánlják, mert elvileg könnyű, de én nem ismerem. Vagy akár VBA, ezzel tudsz Excelbe makrókat írni, könnyen tanulható szerintem és látványos, meg ennek esetleg még a hétköznapi életben is veszed hasznát, ha nem leszel programozó.
2016. szept. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező: Első nyelvnek - ilyen fiatalon - nem az alapján választanak nyelvet, hogy a későbbiekben mire lesz igény, hanem a "tanulhatóság" a választási szempont.

Éppen ezért tanítanak gyerekeknek Logot- vagy Scratchet, ezért volt elterjedve a Basic a mikrogépeken, ezért (volt) kedvelt nyelv az oktatásban a Pascal, ezért használnak az amerikai egyetemeken kezdő nyelvként Pythont ( [link] ).


A Javascript egy köztes dolog: kezdetben nem kell túlzottan belemenni az objektum-orientáltságba (a console.log vagy document.write esetében már találkozhatsz vele) - mint Java és C# (amelyeket első nyelvként nem ajánlok) esetén - gyorsan, a böngészőben vagy - nodeJS esetén - az interpreterben láthatod az eredményt.


#1:

"Erre egyre nagyobb az igény?"

Lásd ott a nodeJS térnyerését, illetve hogy a Javascript alapjául szolgáló ECMAScript megint évente ad ki frissítéseket.

A TIOBE listáján csak a hatodik: [link]

Az IEEE listáján a 8.: [link]



"Inkább a Google ki akarja már nyírni."

Forrás?

És mit alkalmazna helyette?


Másrészt lásd az AngularJS-t, a V8-at - mind a Google fejleszti.

2016. szept. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

"A Javascript egy köztes dolog: kezdetben nem kell túlzottan belemenni az objektum-orientáltságba (a console.log vagy document.write esetében már találkozhatsz vele) - mint Java és C# (amelyeket első nyelvként nem ajánlok) esetén - gyorsan, a böngészőben vagy - nodeJS esetén - az interpreterben láthatod az eredményt. "


C#-ben és Java-ban is lehet úgy programozni, hogy kezdetben figyelmen kívül hagyjuk az egészet és csak egy függvényen belül írunk meg mindent. Ráadásul továbblépésként mondjuk Windows Formsban gyerekjáték az eseményorientáltságot és az objektumorientáltságot elsajátítani. (Öcsémék informatika fakultáción első nyelvként Java-t tanultak. Volt egyetemi szaktársamék középiskolában C#-vel kezdtek.)



"Forrás?

És mit alkalmazna helyette?


Másrészt lásd az AngularJS-t, a V8-at - mind a Google fejleszti."


Na mondjuk erre most tényleg nem találtam semmit hosszas googlezés után sem, akkor ezt visszaszívom amíg esetleg nem akadok rá mégis.


Btw. az AngularJS és társaik ugyan úgy kínainak fognak neki tűnni ha JavaScripttel foglalkozik.

2016. szept. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja amúgy a Dart-al akarják lecserélni. Aztán vagy sikerül vagy nem.
2016. szept. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"C#-ben és Java-ban is lehet úgy programozni, hogy kezdetben figyelmen kívül hagyjuk az egészet"

Nem.

Javaban - még egy szimpla Hello World programnál is - kötelező osztály megadni, különben ilyen hibaüzenetet kapunk:

Helloworld.java:3: error: class, interface, or enum expected


És akkor még ott van a public, static kérdése, vagy a "System osztály PrintStream osztálytípusú out statikus mezőjén keresztül a println nem statikus (példányszintű) metódusa" is.


C#: hasonlóképpen:

[link]


Ehhez képest egy Pythonban csak ennyi ( [link] ):

print("Hello, world.")


Pascalban ( [link] ):

program Hello;

begin

writeln ('Hello, world.');

end.


Javascriptben:

console.log("Hello, world.");

vagy

document.write("Hello, world.");


"Öcsémék informatika fakultáción első nyelvként Java-t tanultak. Volt egyetemi szaktársamék középiskolában C#-vel kezdtek."

Ez kis egyedszám, nem épp reprezentatív minta. Másrészt gondolj arra, hogy nem mindenki informatikai irányultságú, (kezdetben) "nem áll rá az agya" a komplexebb struktúrákra - ezért ildomos a fokozatos tanulás.


"Btw. az AngularJS és társaik ugyan úgy kínainak fognak neki tűnni ha JavaScripttel foglalkozik."

Nem is mondtam, hogy a kérdező kezdjen azzal. Csak arra reflektáltam az AngularJS-szel, hogy azt is a Google fejleszti - szóval nem dobja el a JS-t.

2016. szept. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

"Ez kis egyedszám, nem épp reprezentatív minta. Másrészt gondolj arra, hogy nem mindenki informatikai irányultságú, (kezdetben) "nem áll rá az agya" a komplexebb struktúrákra - ezért ildomos a fokozatos tanulás. "


Ha már itt tartunk, én is C#-vel kezdtem.



"Nem.

Javaban - még egy szimpla Hello World programnál is - kötelező osztály megadni, különben ilyen hibaüzenetet kapunk:

Helloworld.java:3: error: class, interface, or enum expected


És akkor még ott van a public, static kérdése, vagy a "System osztály PrintStream osztálytípusú out statikus mezőjén keresztül a println nem statikus (példányszintű) metódusa" is.


C#: hasonlóképpen: "


Ennyire miért vagy szemellenzős most komolyan? :D Az utána írd példáidban mind kell osztályokat használni már szimplán egy sor kiírásához is. :D

Nem mindegy neked, hogy Console.WriteLine vagy Console.Log és társai?


public class Hello1

{

public static void Main()

{

//ITT MINDENHOL TUDSZ KÓDOT ÍRNI BÁRMIFÉLE OBJEKTUMORIENTÁLTSÁGI ISMERET NÉLKÜL

}

}


Ehhez mit szólsz?

2016. szept. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Ha már itt tartunk, én is C#-vel kezdtem. "

3 vs. a több millió emberrel szemben.


"Ennyire miért vagy szemellenzős most komolyan?"

Ez nem szemellenzősség, csak szimpla oktatási tapasztalat.


"Az utána írd példáidban mind kell osztályokat használni már szimplán egy sor kiírásához is."

Pythonban nem kell.

Pascalban nem kell.

(Logonál, Scratchnél, Basicnél sem kell.)

Javascriptnél csak sor kiírásához kell, de nem kell külön osztályt létrehozni.


"//ITT MINDENHOL TUDSZ KÓDOT ÍRNI BÁRMIFÉLE OBJEKTUMORIENTÁLTSÁGI ISMERET NÉLKÜL"

Nem. Ott a System osztály. Azon belül ráadásként ott az "out statikus mező" kérdése.


"public class Hello1

{

public static void Main()

{ "

Eleve hibás:

Error: Main method not found in class Hello1, please define the main method as:

public static void main(String[] args)

or a JavaFX application class must extend javafx.application.Application

2016. szept. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!