Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozást lapton-on vagy...

A programozást lapton-on vagy asztali számítógépen végzik?

Figyelt kérdés

Én akárhol látok a programozásról képeket mindig azt látom, hogy laptop-on csinálják.


És ha valóban laptop-on folyik nem tudna nekem valaki összeírni egy konfig-ot ami jó lenne tanulásra?


2016. szept. 20. 10:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Olyan gépen, amilyenen kényelmes, itt is marhaság általánosítani.


Mennyi a kereted a laptopra?

2016. szept. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Olyan 200 000 ft mondjuk.

Ennyi elég rá? :O

2016. szept. 20. 10:21
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőn. Én jobban szeretem az asztalit a sok nagy kijelző miatt. Plusz sokkal jobb a teljesítmény/ár mutatója is.


Egyébként ha megnézel egy nagyobb ilyen cégről képeket ott is mindenhol asztali pc-k vannak.

2016. szept. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

A Codecool-ba mennék majd tanulni.

Így nem tudom mennyire jó ötlet majd hurcolászni az asztali pc-t. Nem lenne jobb inkább egy laptop?

2016. szept. 20. 10:22
 5/27 anonim ***** válasza:

Programozni mindegy... Hordozhatóság szempontjából a notebook jobb, de nagyobb kijelző, erősebb hardver miatt PC jobb.

DE! Ez csak részlet kérdés, akár tableten is lehet, bár nem olyan kényelmes, hatékony. :-D


Én notebook -ot használok, otthon egy 40" -os TV és egy 32" -os monitoron.

A TV inkább csak kiegészítő infókat jelenít meg, a monitoron végzem a harci feladatott.

+ nem árt ha IPS paneles a színek miatt, mert ha kisebb grafikai munkák is adódnak a munkával akkor jól jöhet, hogy lásd pl. egyszínű, vagy van egy minimális színátmenet a tervben. (illetve TN panelen a torzuló színek miatt, még az 1 színű is átmenetesnek tűnhet)

2016. szept. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


Én azt javaslom, keress olyan gépeket webshopokban, ami:

- max 14"-os

- SSD-s

- min. 4 GB RAM-ja van

- és lehetőleg i3/i5 proci


Később a RAM-ot érdemes lesz megduplázni. Mi most vettünk egy Acer Aspire V3-at 135ezerért, ami megfelel a fentieknek. Nem programozásra használjuk, de szerintem megfelelne arra, tanulási szinten biztosan.

2016. szept. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Telefonos appokat programozok. Laposon kezdtem, majd asztalin folytattam. Sokkal jobb a teljesítménye, viszont a laposon meg kényelmesebb volt. :D
2016. szept. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Tehát nem lsz baj az, ha mondjuk mindenki laptop-ot használ én meg bemegyek a gamer pc-mmel? XDD


Illetve ezt folyamatosan hurcibálni kell majd?

2016. szept. 20. 10:42
 9/27 anonim ***** válasza:

Arra, hogy min programozol, nincs általános recept. Ami neked kényelmes és bevált. Laptop azért jó, mert hordozható, így pl. egy elkészült demót könnyebben meg tudsz mutatni, de drágább és kényelmetlenebb lehet. Én pl. asztali gépen programozok, mert egyrészt ott két monitorom van, másrészt normális billentyűzetem. Numerikus pad nélkül pl. utálok dolgozni.


Vagy lehet az is, hogy veszel egy dokkolható laptopot meg egy dokkolót és akkor otthon nagy monitorral, rendes billencsel tudsz dolgozni, de ha kell, tudod hordozni a gépet.

2016. szept. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőlük, hogy adnak-e gépet vagy saját kell. Ha nem biztosítanak akkor noti. Ha adnak akkor asztali
2016. szept. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!