Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy tudnám megoldani PHP-ban...

Hogy tudnám megoldani PHP-ban azt, hogy van egy alap szám. És az nő egy bizonyos felhasználói kóddal?

Figyelt kérdés

Egy ilyen kis olyan egyenleg rendszerre gondoltam, NEM OLYAN BITANG NAGY. Csak 1 darab.


Azon gondolkoztam, hogy tudnám megoldani azt hogy az oldalam egyik sarkába elhelyezek egy kis egyenleg rendszert. Ami csak úgy növelhető ha egy felhasználó beír egy kódot, például XN2NA. És akkor az egyenleg nő 100 forinttal. Azt megtudom oldani, hogy más-más felhasználó tudja csak használni, az nem gond. De egyszerűem sehogy sem sikerül rájönnöm, hogy tudnék ilyet megalkotni. Utána néztem az interneten, de arra a kulcszóra, hogy "egyenleg feltöltő PHP kód" állandóan az elmű egyenleg feltöltő oldala jött be. Semmi hasznos. És már írnom kellett ide a Gyakori kérdésekre. Hátha tudtok nekem segíteni.



Röviden, szeretnék egy olyan kis PHP (vagy javascript) scriptet, ami kiír egy számot. Például: 0 .

És ehez tartozna mondjuk egy másik kód, ami mondjuk XN2NA. És ha a felhasználó egy form-ba, egy inputba, beírja ezt a kódot a szám megváltozik 100-ra, tehát nő 100 -al.



(Ha nem sikerült jól elmagyaráznom amit szeretnék, nagyon nagy sorry, de én még kezdő szinten járok a PHP-ban illetve JavaScriptben.)



Köszönöm a válaszokat előre is! További kellemes weblap készítést!



2016. szept. 21. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is ha programozással kapcsolatos segítséget keresel google-ön, angolul keress, magyarul szinte semmi használható nincs.

Másodszor: hol tárolod az egyenleget és hogy különíted el a felhasználókat? Mert amúgy elég egyszerű:

if ($kod == $helyes_kod) $egyenleg += 100;

Aztán ezt ki tudod írni, meg eltárolni az adatbázisban.

2016. szept. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nem igazán világos, hogy ez a kód mindig más lesz vagy a "XN2NA" statikusan mindig 100-at jelentene. Érdemi választ nem tudok írni neked, de ehhez szükséged lesz egy adatbázisra, ahová ha (ha satikusakak a kódok) felviszed a kódokat a hozzá tartozó értékekkel.
2016. szept. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az első válaszolónak:


Kérlek, kifejtenéd egy picit, hogy is kell? (Ilyesmiben még kezdő vagyok :/ )

2016. szept. 21. 20:26
 4/10 anonim ***** válasza:
$_POST és/vagy $_GET változókra van szükséged, ezekkel és az 1. felhasználó válaszával meg tudod oldani a problémát.
2016. szept. 22. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tedd fel Pastebin-re hogy mi van kész eddig, az alapján jobban tudunk segíteni, mert ez így eléggé sötétben tapogatózás!
2016. szept. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

-> pastebin.com KzgSbbcg


Előre szeretném megint kiemelni, hogy kezdő vagyok PHP-ban. Ezért elnézést.

2016. szept. 22. 18:23
 7/10 A kérdező kommentje:

Egyben a linket a gyakorikerdesek nem akarta elküldeni.

Sry

2016. szept. 22. 18:23
 8/10 anonim ***** válasza:

pastebin - / 81q2VEC6


Ez csak egy alap változat, hiányzik belőle csomó ellenörzés, stb, de mennie kell.


A hibák, amik voltak:

- Nem kérted le a form mezőt

- Nem volt name property-je a form inputnak, anélkül nem tudod kiolvasni

- A kód nem idézőjelben volt.


Az adatbázis tárolást pedig még meg kell csinálnod, különben sok értelme nincs a kódnak.

2016. szept. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszodat!

Ha megkérhetlek akkor írnál egy példát?

Mivel amit írtál, részben értem csak. :P


De nagyon szépen köszönöm, hogy időt szántál segíteni nekem.

2016. szept. 23. 12:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Olvass már el valami alapozó oktatóanyagot taknyolás helyett.
2016. szept. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!