Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascal RTE 217 hiba?

Pascal RTE 217 hiba?

Figyelt kérdés

Free Pascalban az alábbi hibát kapok:

Program generated a RTE 217 at adress $00000000.

Save your sources and restart the IDE


Tudnátok segíteni, hogy mitől lehet? mindegy hogy mi a programkód, bekapom. Újra is telepítettem az egészet, de még mindig ezt dobja ki. Valaki? :)



2016. szept. 24. 21:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

hát tudja, h lejárt az ideje... Öngyilkos lett.

Másik gépen futtatni nem próbáltad még? lehet, hogy specifikus probléma

2016. szept. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A Free Pascal melyik verzióját használod? 32 vagy 64 bitest?

Milyen operációs rendszeren?

Egy szimpla "Hello world" ( [link] ) is kifog rajta?

2016. szept. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

32bites verziót telepítette fel, win8-ra :D

Egyszerű szöveg bekérés se megy rajta. A programkód maga jó.

Hello World-öt holnap megnézem, nincs nálam a gép.

2016. szept. 24. 22:09
 4/15 anonim ***** válasza:
PONTOSAN melyik verzió? Milyen Win8-on: 32 bitesen vagy 64 bitesen?
2016. szept. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 SimkoL ***** válasza:
' A programkód maga jó. ' Biztos ? Ugye úgy kezdődik a programod, hogy 'uses SysUtils, ...' mert ez az unit kezeli a kivételeket.
2016. szept. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 ejbenjaro ***** válasza:
A kérdésedből (hibaüzenet) arra következtetek, hogy a free pascal saját, karakteres felületű IDE-jét használod. Emlékeim szerint 217-es hibát nem létező, nem elérhető fájl esetén dob a free pascal. Mondcsak, a fájlok, amikkel dolgozol milyen útvonalon érhetőek el az IDE és a fordító számára? Van e a fájlnévben, vagy az elérési útban ékezetes karakter, szóköz? Ha a válasz igen, akkor próbáld olyan helyre menteni a fájlokat, illetve olyan néven, ami nem tartalmaz ilyen karaktereket és nézd meg, hogy így is hibát dob e az IDE.
2016. szept. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 ejbenjaro ***** válasza:
Simkol, miért kellene úgy kezdődnie a programnak, hogy uses SysUtils? Ha nincs szükség a unitban lévő dolgokra nem vesszük fel a uses után fölöslegesen. A pascal programnak úgy kell kezdődnie hogy program a_program_neve; vannak fordítók, melyek megengedik ennek elhagyását, de a free pascal emlékeim szerint nem ilyen.
2016. szept. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7: SimkoL mezitlábas, azért ír ennyi zöldséget.
2016. szept. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A freepascal itt körön kívül esik, ez Windows hiba.

Lehet, hogy valami uninstaller kiirtott egy szükséges .dll-t vagy egy installer lecserélte a sajátjára a "gyárit". De lehet vírus is, vagy akármi más.

2016. szept. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ugyan azt töltöttük le barátnőmmel, neki nem megy, nekem meg igen. Ezért se értem, utálom az ilyen elavult sz*rokat, de neki meg muszáj benne programoznia. Ahová mentette a fájlját, ugyan az ahová nekem is menti alapból, semmi ékezetes karakter nincs benne, se szóköz. Nekem win 10 64 biten megy, neki win 8 64 biten nem.
2016. szept. 25. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!