Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egyre több helyen látom, hogy...

Egyre több helyen látom, hogy 4 hónap alatt megtanítanak a nulláról programozni, és utána kapok egy olyan melót, ahol legalább 250 ezer nettót keresek. Mennyire kamu ez? Nem túl szép, hogy igaz legyen?

Figyelt kérdés

2016. okt. 10. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha már előtte is tudtál programozni, és most csak ráadásnak tanítanak egy kurrens nyelvet, vagy egy nagyon kurrens technikát, akkor OK, egyébként kamu. Data science vonalon viszont vannak ilyen tanfolyamok, amik tényleg működnek, és aki elvégzi az 100%, hogy évi 100-120ezer dolcsis fizetést fog kapni a 6 hetes tanfolyam után. Igaz, ők csak olyanokkal állnak szóba, akik mondjuk fizikából, vagy matekból csináltak phd-t, vagy olyan területről, ahonnan eleve rettenetesen erős statisztikai hátteret hozhatsz.

[link]

2016. okt. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

És gondolom csupán pár tízezer forint egy ilyen, nem? Kacagnom kell. 4 hónap alatt nulláról csak a legalapabb dolgokat tanulhatod meg. Azért nemhogy 250 ezres, de semmilyen munkát nem adnak.

PTI diploma és évek aktív önfejlesztése és tapasztalata után kaphatsz 250 ezret. 4 hónapos alapozó után ne várj semmit.

2016. okt. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1-1,5 millió a négy honap
2016. okt. 10. 16:01
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik, nyugodtan felejtsd el.
2016. okt. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Másfél millából már egy PTI BSc is kijön, az meg tutira többet ér ezektől.
2016. okt. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4 hónap alatt nulláról még akkor sem tanulod meg normálisan, ha napi 8 órában verik a fejedbe. Ha már van egy alap tudásod, akkor biztos sokat segít egy ilyen a tudásod fejlesztésében, de a semmiből...
2016. okt. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Próbáljuk ki, csináljunk egy "gondoltam egy számot, találd ki" játékot. Írd le szép magyar mondatokkal, hogyha te lennél a számítógép, hogyan vezényelnéd le! Aztán én megmondom neked, hogy a leírást szó szerint és pontosan követve azt jól adtad-e meg, és ha igen, akkor mit ír ki a program.
2016. okt. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Csak azt felejtitek el, hogy a programozáshoz érzék,

logika, kitartás és egyéb dolgok kellenek, amik em-

berenként változnak. Ha valaki nem érzi át, akkor

droid módra megtanulhat programozni, nem sokat ér

vele, a jó programozó pedig autodidakta módon folya-

matosan fejleszi a tudását, egy tanfolyam neki csak

ismeretterjesztés (főleg OKJ szinten).

2016. okt. 11. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A 4 hónap kevés ahhoz, hogy belőled bárki programfejlesztőt faragjon, még akkr is, ha egy nagyon igéretes tehetség volnál, 140-es IQ-val, orientációval megáldva.


A programozóvá válásnak van egy teljesítmény- és egy időfaktora. Utóbbi kb. 2 év, ha a teljesítményfaktor is megvan.

Ekkorra válik valaki igéretes kezdővé.

2016. okt. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Megint csak egyet tudok érteni az előttem szólókkal.


Amikor főiskolán tanultunk egy-egy programozási nyelvet, akkor az egyik oktató mondta, hogy ahhoz, hogy kényelmesen mozogjunk egy programozási nyelvben, minimum 2 év gyakorlás szükségeltetik. Ez nem azt jelenti, hogy valaki már 1 év után is eléri ezt a szintet, hiszen az emberek különböző mértékben érdeklődnek a dolgok iránt. Nekem is volt olyan programozás vizsgám, hogy a tanár nem akarta elhinni, hogy én csináltam a programot és azt kellett bizonygatnom, hogy márpedig igen, én csináltam. :-)


Az embereket meg mindennel meg lehet vezetni. Főleg ha valamit nagyon drágán kínálnak, arról azt hiszik, hogy az olyan jó is, ...a legtöbb esetben erről szó sincs, nade fontos a látszat, főleg az emberek kétszínű világában... :-)

2016. okt. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!