Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miknek nézzek utána, ha egy...

Miknek nézzek utána, ha egy ilyen programot szeretnék készíteni?

Figyelt kérdés

Mindig is hallottam, hogy programozni úgy tud igazan megtanulni az ember ha otthon valami projektet kitalál és fejlesztgeti. Mert tök jó hogy megtanulom az egyetemi anyagot, de valóban, ez édeskevés.


Az ötlet egy hangfelismerő program lenne, aminek vannak beépített utasításai és ha pl azt mondom, hogy "open terminal" akkor megnyitja a terminált, stb. De egyenlőre, csak annyival szeretnék kezdeni, hogy mondom neki, hogy Hello world!, s ezt a program kiírja a konzolra.


C++ és Java nyelven is szeretném megvalósítani, ha lehetséges, nem tudom, hogy mindkét nyelv támogatja-e ezt.



2016. okt. 14. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Keresel hangferismerlő api-kat/könyvtárakat és felhasználod.


Pár éve én is csináltam ilyet talán c#al vagy 20-30 sor volt összesen

2016. okt. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát, mondjuk 20-30 sornál valamivel több lesz az.. :))


Ha windows alá szeretnél ilyen hangvezérlést, akkor a Microsoft Speech API-t javaslom tanulmányozásra. Ingyenes egyébként.

2016. okt. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=KR0-UYUGYgA

[link]


Ha nem nézzük a vs által alapból generált sorokat(meg a kapcsokat) akkor kb 20-30 sor

2016. okt. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi a fene! C sharpban alapban integrálva van ilyen api?

Amúgy ez 82 sor volt és a semminél nem csinál sokkal többet. :o)

2016. okt. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

kapcsoszárójelekkel meg namespace-ekkel, én azokat nem tekintem annyira soroknak, de mindegy, akkor is 82 sor


Igaz, hogy kb alig tud valamit, de arra elég ami a kérdezőnek kell. Megvizsgálja, hogy a bemondott szavak megfelelnek-e valamelyik előre megadott utasításnak, ha igen pl "open terminal" akkor megnyitja a cmd-t

Lazán megvan 150 sor alatt, aminek nagyrésze az előre megadott kimondásra váró utasítás listája, meg az ellenőrzés

2016. okt. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, csak az a baj, hogy a beszédfelismerőt meg is kell tanítania használat előtt a programnak, az meg már nem olyan triviális mint a letárolt mintát komparálni a bemondott szöveggel.

És akkor itt még mindig csak mások által megírt függvények hívogatásánál tartunk, azaz, tartanánk. :o)

2016. okt. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=ndMkNJtM248


Egyébként itt egy java projekt

2016. okt. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2016. okt. 15. 13:53
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézz utána annak, hogy:

- miből áll egy hang (hanghullámokból)

- Hogyan digitalizálnak hangokat

- hogyan működik egy DAC.


Ezek kellenek minimum, hogy a programodat önerőből el tudd kezdeni fejleszteni.


Digitalizálj be csak hangokat (pl. goldWave vagy audacity progival), saját magadon kvül még egy vagy több ember segítségével.

Mint pl. A, B, C, D és vizsgáld meg, mi a közös az egyik és a másik személy által mikrofonba mondott hangok között.

2016. okt. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!