Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szóval akkor hogy lenne...

Szóval akkor hogy lenne érdemes "átláthatóbbá" tenni egy programot?

Figyelt kérdés

Kiírtam egy kérdést nemrég,de még mindig nem tudom,mit kéne csinálnom


Az első része a programnak az,hogy bekérek egy számot,aztán ez alapján különféle változóknak adok bizonyos értékeket+ még szintén a szám alapján kiíratok bizonyos dolgokat,itt a kép

[link]


ha csak simán beírom a mainbe(ami a voidban van),akkor nyílván nincs semmi gond(mert előtte deklarálva vannak a változók),de azt nem tudom megcsinálni,hogy ez ott van a main előtt,és bele meg csak annyit írok,hogy faj();


szóval akkor azt nem lehet megoldani,hogy a mainben csak 1 sort használva ezt "odajuttassam"(ami a voidban van kb 20 sor)?

[link]

valahogy így,csak nem igazán értem a függvények működését


2016. okt. 15. 20:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2016. okt. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10%
Olvass már el valami anyagot, mert abszolút semmi fogalmad nincs a függvényekről, pedig már el is magyarázták.
2016. okt. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Elárulod mi a poén abban, hogy mindent egy sorba próbálsz tömöríteni? A program működésén a világon semmit nem változtat, ellenben bitang átláthatatlan lesz a kódod tőle.
2016. okt. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 tabaki ***** válasza:
76%
...Meg, hogy miért kell minden case-ágban megismételned ugyanazt az elgépelt szöveget, ahelyett, hogy csak a paraméterekkel hívnál meg egy függvényt, amelyik ugyanannak az egy sornak a megfelelő helyeire írná be azokat? És ha neadj'isten 80 faj lenne, akkor képes lennél még hetvenhat ilyet írni egymás alá?
2016. okt. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 tabaki ***** válasza:
76%
Az is tök jópofa, hogy hiányzó változók tömegének adsz értéket, a szintén nemlétező stringeket olyan függvénnyel másolod, amely a stdio-ban nincs benne, és az egészet képfájlként közlöd, nehogy valaki belepiszkálhasson. De szerintem kár lenne mindezt átláthatóbbá tenni, elveszne a sava-borsa.
2016. okt. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A második switchnek igen sok értelme van...
2016. okt. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Kötekedés az még mindig jól megy, inkább nem is írtam semmit, másfél hónap programozás után ti biztos mindent tudtatok
2016. okt. 16. 10:20
 8/16 anonim ***** válasza:

Én amikor programozni kezdtem, elfogadtam, hogy mások jobban értenek hozzá, megfogadtam a tanácsokat, és igyekeztem jobb lenni.

De hát nem vagyunk egyformák.

2016. okt. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem lehet mindenki ilyen mintadiák mint te, na szevasz több választ nem olvasok
2016. okt. 16. 11:10
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Remélhetőleg akkor több kérdés se lesz.
2016. okt. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!