Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van valaki, aki jól ért a...

Van valaki, aki jól ért a Clean programozási nyelvhez, és tudna segíteni?

Figyelt kérdés
Még régen használtam Haskell-t, de úgy tűnik a Clean olyan apróságokban tér el, amire egyszerűen nem tudok rájönni. Interneten hiába keresgélek, mert a nyelv neve miatt teljesen más találatokat ad ki.

2016. okt. 16. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
"Kérdésed konkrét legyen! Ne azt kérdezd, hogy "Tudja-e valaki", mert arra egy Igen vagy Nem a helyes válasz. Ne kérdezz olyat, hogy "Mi a véleményetek", mert ez nem elég konkrét, nem létezik rá helyes válasz! Szóval azt kérdezd meg, amit valójában tudni szeretnél!"
2016. okt. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ftp://ftp.cs.ru.nl/pub/Clean/papers/2007/achp2007-CleanHaskellQuickGuide.pdf
2016. okt. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, ilyen apróságokon múlik minden.

A legjobb segítség a Stackoverflow, próbáld meg a keresést így: Clean Stackoverflow.

Egy másik keresés, ami a programnyelvhez vezet:

clean programming tutorial.

2016. okt. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A Stringekkel akadt első sorban gondom, azt azóta mondhatni értem. Jelenleg olyan konkrét dolgon akadtam el, hogy a sortBy függvényt hogyan lehet Clean-ben használni. Párosokból álló listát a második elemek szerint szeretnék rendezni, ami elvileg Haskellben megoldható a sortBy (compare `on` snd) ... -vel, de Cleanben sehol sem kaptam erre a függvényre vonatkozó magyarázatot. Ha valaki esetleg tud ebben segíteni, megköszönném. :) Esetleg, ha ismertek olyan oldalt, ahol a Cleanben használatos függvények össze vannak foglalva és tartozik hozzájuk magyarázat, az nagyban megkönnyítené a dolgom. (A dokumentációt már nézegettem, túl sokat nem segített.)
2016. okt. 17. 00:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát pedig pont a dokumentáció az, amit keresel.

Ha az nem segít, akkor van egy rossz hírem.

2016. okt. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Láttam már mérföldekkel jobban dokumentált dolgokat. :)
2016. okt. 22. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!