Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy, a programozásban teljesen...

Egy, a programozásban teljesen kezdő személy mivel kezdje? Hol érdemes az alapoknak utánanézni, amire később építkezhetek? Pl. :Könyvek, fórumok, tutorial.

Figyelt kérdés

2016. okt. 18. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sokmindentől függ... mennyi időd van rá? Hány éves vagy? Dolgozol mellette, vagy tanulsz? Mi a célod? Csak hobbi szinten, vagy ebből akarsz élni?


Ha fiatal vagy, és sok időt tudsz erre fordítani, akkor főiskola/egytem, mellette úgyis összeszeded amit kell. Ha már dolgozol, akkor felmerül, hogy mégis mit akarsz csinálni a programozói tudással? Ha komolyan gondolod, akkor érdemes komplett online CS kurzusokat végignyomni, hogy jó alaposan megértsd az algoritmusok működését. Én azt javaslom, hogy a courserás algoritmusok kurzust végezd el:

[link]

[link]


Ha csak hobbi, akkor lehet valami nyelv specifikus könyvet-kurzust végigvenni. Itt is tudni érdemes, hogy pontosan milyen célokat akarsz megvalósítni, mert az meghatározza, hogy milyen nyelvvel érdemes kezdeni.

2016. okt. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Látod, látod, ha a Google-lel kezdted volna, már tudnád is a választ a kérdésedre...
2016. okt. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Most 30 vagyok és dolgozom.De így munka mellett is napi 4-6 órát simán rá tudok szánni.Egyenlőre az alapokat szeretném rendbe rakni a fejbe,utána gondoltam tovább lépni,és mint munka lehetőség ként gondolom nem sima hobbi ként.
2016. okt. 18. 16:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Kodoltal mar valamilyen nyelven valamikor? Mert ha nem, akkor valami barati nyelvvel erdemes ismerkedni az algoritmusok elmelyult tanulmanyozasa mellett. Pl. python. Python jo, mert nagyon egyszeruen hasznalhato, megerted az alapveto programozasi koncepciokat: valtozok, fuggvenyek, loop-ok, objektumok. Amikor magasabb szintu nyelvekre valtasz, ezekkel mar nem lesz gondod (ott lesz mas).


En mindenkeppen azt javaslom, hogy egy teljes konyvet, vagy kurzust csinalj vegig. Meg akkor is, ha nem a legjobb konyvrol vagy kurzusrol van szo, mert ezek az anyagok didaktikusan vannak felepitve, egymasra epulo rendszerben. Online tutorialokat csak akkor ajanlok, ha mar van egy biztosa alap, es valamilyen feladat megvalositasa erdekel kifejezetten. Alapok nelkul borzaszto katyvasz lehet ha csak erre tamaszkodsz. Felmerulo problemakra ott a stackoverflow.com, ott mar minden olyan kerdeset feltettek, ami kezdo/kozephalado szinten felmerulhet.

2016. okt. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem kódoltam még,alapvetően most ismerkedem az egésszel viszont lelkes vagyok.A könyv/online kurzus dolgot megnézem, ez tűnik nekem is reálisan járható útnak.Köszönöm a válaszokat,végre van kiindulási pontom. :-)
2016. okt. 18. 17:11
 6/6 anonim ***** válasza:
2016. okt. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!