Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi lehet a gond a karakterkódo...

Mi lehet a gond a karakterkódolással? (mysql)

Figyelt kérdés

Adatbázisból hívunk be szöveget, és az ékezetes karakterek helyett kérdőjel van. Elvileg utf nyolc szerint csatlakozunk, és az adatbázisba eljutnak az ékezetes karakterek.

Próbáltuk ezt is:


mysqli_set_charset($conn, "utf8");


Semmi nem járt sikerrel. Tapasztaltatok már ilyenproblémát, és ha igen, akkor mi volt a megoldás? Az adatbázis sorokat is UTF-8-cal csináltuk.



#karakterkódolás #ékezet helyett kérdőjel
2016. okt. 19. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
a html head-ben is be van állítva az utf8? Saját adat billentyűzetről vagy importáltátok valahonnan?
2016. okt. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A html head-ben is be van állítva. Semmit nem csinál. Egy admin felületről küldtük az adatot adatbázisba egy Tynimce szerkesztővel. Elvileg az adatok utf-8-asként érkeznek az adatbázisba, ott még látszanak az ékezetes karakterek.
2016. okt. 19. 18:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért a tréfa kedvéért próbáljátok ki Tynimce nélkül! ;-)
2016. okt. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A betűtípus is tudja az ékezeteket?
2016. okt. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sima html-ként, ha én írom a html kódba a szöveget, akkor ez a betűtípus megjeleníti az ékezeteket. Direkt ilyet választottam a google font-ok közül.
2016. okt. 19. 18:22
 6/9 A kérdező kommentje:

mysql_query('SET NAMES utf8');


Ezzel az ékezetes karakterek egy része megjelenik, másik része még mindig kérdőjeles. De akkor szerintem valamilyen más karakterkódolásra kell állítani a tálba mezőit, és jó lesz. UTF-8-ból is van kismillió.

2016. okt. 19. 18:34
 7/9 anonim ***** válasza:
én utf8 unicode_ci-t szoktam használni
2016. okt. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. Maga az adatbázis tábla is UTF-8 kódolással van? Mert alapból hajlamos latin1-re beállni. Egy phpmyadmin-nal ezt ellenőrízheted

2. A HTML file kódolása is utf-8? Nem elég a fejléc, mert ha a file nem utf8 kódolású, az is jelenthet gondot

3. Megfelelő kódolással lett beleírva az érték az adatbázisba? Mert ha ott volt probléma, akkor elvesztek az ékezetek, azokat már nem hozod vissza.

2016. okt. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"3. Megfelelő kódolással lett beleírva az érték az adatbázisba? Mert ha ott volt probléma, akkor elvesztek az ékezetek, azokat már nem hozod vissza."


Ez volt, de az öcsém magától jött rá.

2016. okt. 19. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!