Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Több különböző word dokumentum...

Több különböző word dokumentumba azonos adatok beszúrása egyszerre és mentése?

Figyelt kérdés
Van több különböző word dokumentumom, amiknek adott a formája és stílusa és a neve is, de mindegyikbe ugyan azokat az adatokat kell beírnom - név, lakcím - és örülnék, ha csak egyszer kéne beírnom valahova és automatikusan kitöltődne az összes word file és le is mentődne egy adott helyre. Mi a legegyszerűbb megoldás? Űrlap? Vezérlő? VBA? C++? Java? Várom az ötleteket. Köszönöm.

#Word #űrlap #vezérlő #több adat beszúrás különböző fileba
2016. okt. 21. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet "maszek" módon is. A docx fájl egy zip. Benne külön szöveg és xml fájlokban a formátum. Ezeket egyszerű fájlírással módosítod, majd visszapakolod a zipbe. Ha formázással nem kell vacakolni, akkor még az xml tartalom szerkezetét se kell nagyon átnézni. Tán még egy scripttel is meg lehet csinálni, program se kell hozzá.
2016. okt. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, de kifejtenéd, mert egy szót sem értek belőle. Köszönöm.
2016. okt. 21. 21:31
 3/6 A kérdező kommentje:
Vagyis ha minden file-ban van egy olyan "szó" ami az illető neve, akkor meg tudom azt csinálni, hogy a nevét leírom egyszer valahova és azt az összes dokumentum összes olyan helyére beírja, ahol én megmondtam neki, hogy a nevét szeretném ott látni?
2016. okt. 21. 21:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nem tudom jobban elmagyarázni, mert nem tudom, mi nem érthető ebben. Fogj egy docx fájlt, nevezd át a végét ZIP-re, bontsd ki bármilyen tömörítő programmal, és tanulmányozd, amit találsz benne. Szöveges fájlok, nyisd meg őket jegyzettömbbel, és olvass beléjük.


Ha innentől nem tudod magad megállapítani, mit programozz, és az mit módosítson a fájlokon, akkor eleve rossz helyről indulsz, és nem programozásban kéne keresni a megoldást.

2016. okt. 22. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Abból, hogy a docx fálj egy zip nekem nem következett, hogy nevezzem át és tömörítsem ki - ez nem volt érthető, most már tudod - de már én is tudom és bele is nézek.


Hát, hogy honnan induljak nem tudom - én csak próbálkozom, de idővel rá fogok jönni - illetve, ha valaki tudja mi a legcélravezetőbb megoldás azoktól várom az ötleteket. Köszönettel.

2016. okt. 23. 16:03
 6/6 A kérdező kommentje:
VBA kóddal megírható ajánlom példának az Access Programozása könyvet.
2018. febr. 2. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!