Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » OSX vagy Windows programozáshoz?

OSX vagy Windows programozáshoz?

Figyelt kérdés

Érettségi előtt állok,programtervező informatikusnak szeretnék tanulni.A kérdésem az lenne hogy melyik éri meg jobban,OSX vagy Windows oprendszer?

Kompatibilitás,kényelmesség és ilyen szempontokból.



2016. okt. 21. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
osx
2016. okt. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az oktatás során a speciális dolgokat kivéve mindig arra törekednek, hogy platformfüggetlen dolgokat kelljen tanulni és programozni. Windows, OSX, Linux, BSD, tök mindegy, mit futtatsz, amíg az adott nyelven tudsz rajta dolgozni.


Azon gondolkodj, mire használnád a gépet ezen felül, és az alapján hozz döntést. Pl. ha valaha is játszanál, egy mac nem a legjobb ilyen célra.

2016. okt. 22. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én Windows -t vagy személy szerint jobban szeretem a Linux rendszert.

OSX -et nem, max akkor ha Apple -re is fordítani akarsz pl. egy alkalmazást.

(Ahhoz képest drága amennyit nyújt...)

2016. okt. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket!

Az ELTE-re szeretnék menni továbbtanulni,nem tudom ott milyen programnyelveket tanítanak/milyen programokat használnak.

Esetleg ha valaki még ebben segítene azt megköszönném!

2016. okt. 22. 09:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Hacsak nem akarsz Apple platformokra specializálódni, felesleges hozzá Macet venni.

Mac-nek egy előnye lehet, mégpedig hogy macOS-en Unix-like mivoltából fakadóan elérhetőek a szokásos parancssoros eszközök (igaz, ezek különböznek a linuxos verzióktól, mert a BSD ághoz tartoznak), ugyanakkor ha erre van szükséged már Windows 10 is rendelkezik Linux alrendszerrel, illetve bármikor telepíthetsz Linuxot is a gépre.

2016. okt. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Magyar felsőoktatáshoz ne vegyél MAC-et, mert csak szívni fogsz vele. Windows vagy Linux.
2016. nov. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Windows nagyon okosan ráment az oktatásra, az iskolák mindent ingyen kapnak tőle. Mi is egyetemen egy rakás Microsoft szoftvert ingyen kapunk, csak azért mert diákok vagyunk (oprendszer, stb.), az Appletől meg semmit. Szerintem ezért mindenképp jól jársz (akármennyire is irtózol tőle) ha van Win a gépeden, még ha csak másodlagos rendszernek használod, akkor is.
2016. nov. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!