Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A Lazarus IDE-ben hogyan...

A Lazarus IDE-ben hogyan lehet beállítani hogy ékezetes betűket is kitudjon írni a program mikor fut?

Figyelt kérdés
2016. okt. 22. 19:57
 1/8 SimkoL ***** válasza:
Eszközök → Projekt/Csomag karakterkódolásának átalakítása
2016. okt. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Addig eljutottam, de ott van annyi típus (CP852 kell nekem nem arra gondolok hanem a bal oldali típusokon belül).
2016. okt. 22. 20:03
 3/8 A kérdező kommentje:
Pl. CodeTools..stb ezek közűl kell valamit átalakítani. Csak nem tudom hogy melyiket.
2016. okt. 22. 20:04
 4/8 SimkoL ***** válasza:
Ha Lazarusban készült akkor Laz... esetleg pascalscript. Nem nagyon használok Lazarust mert Windows alatt a Delphi-hez képest lassú.
2016. okt. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tabaki ***** válasza:
Megmondom őszintén, nem tudom hova tenni a problémát. Nekem egyszerűen az alapbeállításokkal kiírja az ékezetes betűket, és ez attól függetlenül igaz, hogy linuxon vagy Windowson fordítom-e a programot. Maximum akkor tudok tökéletlen eredményt felmutatni, ha szándékosan ékezetlen betűtípust állítok be, de a program még akkor is behelyettesíti más típusból vett ékezetes betűkkel. Feltölthetnél valahova egy mutatványt, hogy meg tudjuk vizsgálni, nálunk hogyan viselkedik.
2016. okt. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 tabaki ***** válasza:
Példa: [link]
2016. okt. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 SimkoL ***** válasza:
Nem Win 7 alatt gondolom, mivel az 852-es kódlapot használ, a Lazarus pedig UTF-8-at ha jól tudom.
2016. okt. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tabaki ***** válasza:

#7:

Igazad van, sajnos most Windowson nem tudom kipróbálni. Linuxon mindenesetre cp852, ékezetlen betűvel:

[link]

A default betűtípussal viszont:

[link]

2016. okt. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!