Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan oldható ez meg (Linux)?

Hogyan oldható ez meg (Linux)?

Figyelt kérdés

Sziasztok, volt egy előző kérdésem nagyon hasonló ehhez, azt sikerült megoldanom, de most elakadtam és nem találok semmit a googliban.


Egy olyan programot kell írnom, ami átkopírozza a megadott file tartalmát a másik megadott file-ba. Közben opciókat lehet használni, és én elakadtam az egyik opció megírásánal. Ez az opció a "creat" lenne, amit -c-vel adunk meg, és így létrehozza azt a file-t, amibe fogjuk belemásolni az előzőleg megadott file-t. A trükkje az, hogy paraméterként még a permissiont is meg kell adni az újonnan létrehozott file-nak. Sajnos nem lehet úgy megoldani, hogy utána változtatok a permissionokon.


Így kellene kinéznie a program futtatásának:


./copy -c rwxrwxrwx a b


Létrehozza a "b" file-t, amibe átmásolta az "a" tartalmát, majd ls -l b futtatása után ennek a végeredménynek kellene lennie:


-rwxrwxrwx ... b


Számmal már sikerült megoldanom(ha például így adom meg: -c 0777), az így néz ki:


create_mode = strtol(tmp_optarg, NULL, 8);


Azonban ha fent említett módon van megadva, akkor mivel tudnám egyenlővé tenni a create_mode-ot?


Nagyon szépen köszönök minden választ és segítséget előre.



2016. okt. 29. 17:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

OS oldalról nem tudom, hogy van-e megoldás (másik függvény stb.), de te most lényegében azt kérdezed, hogy tudnál számokat gyártani a betűidből. (?)


Feldarabolod hármasával, aztán r=4 w=2 x=1 és összeadod.

2016. okt. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!