Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Visual Basic . NET-ben hogyan...

Visual Basic . NET-ben hogyan lehet egy szöveges fájlból csak egy adott sort olvasni?

Figyelt kérdés
Visual Basic .NET-ben hogyan lehet egy szöveges fájlból csak egy adott sort olvasni?

2016. nov. 1. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Olvasd végig a fájlt soronként és foglalkozz csak azzal az "egy adott sorral" (elágazás).
2016. nov. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ciklussal ki kell olvasnod az összes előtte lévő sort is, persze azokat eldobhatod, ha nincs rá szükséged.


Vagy File.ReadAllLines-szal beolvasod, és veszed az adott indexű elemet, de ez nem olyan hatékony, mert az egész fájlt beolvassa mindenképp... akkor is, ha az első sor kell neked.

2016. nov. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pont ezt szeretném én is kérdezni, hogy hogy lehet soronként beolvasni? Mert én csak így tudtam: ReadAlltext,ReadAllBytes
2016. nov. 1. 22:38
 4/5 anonim ***** válasza:

A StreamReader osztályt nézd meg:

[link]


Van itt példa is

2016. nov. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2016. nov. 2. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!