Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az itt levő programozókhoz...

Az itt levő programozókhoz szólnék: egész pontosan mivel foglalkoztok, milyen programokat kell írnotok? Szoktatok-e saját projekten dolgozni? Milyen nyelvet használtok?

Figyelt kérdés
2016. nov. 7. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:

"milyen programokat kell írnotok?"

Amilyet kérnek. Kis cégnél dolgozom, ebből eredően egy ember több feladatot is ellát. Elsősorban mobil appok fejlesztésével foglalkozom (iOS/mobil Windows), de néha desktop alkalmazás is befigyel (.NET/macOS).


"Szoktatok-e saját projekten dolgozni?"

Évekkel ezelőtt úgy döntöttem, hogy szabadidőmet nem IT-vel kapcsolatosan fogom eltölteni. Nem mondom, hogy tökéletesen megy (már csak önképzés miatt sem), de kódolni nem nagyon akarok nekiállni, mert ha elkap a gépszíj, biztos hajnalig kódolnék. Az meg nem lenne jó...


"Milyen nyelvet használtok?"

Objective-C, C#.

2016. nov. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A legtöbb munkahelyen általában dögunalmas adatbázis-kezelős programokat kell csinálni. Semmi fantázia, csak adattárolás.


Nekem szerencsém van, mert a munkámból kifolyólag elég sok helyen megfordulok és eléggé sok segédprogramot tudok írni, ami szórakoztat is.


Pl. iskolának oktató jellegű programokat (általában egy-egy játék, amely bizonyos képességet kialakít a tanulókban).


Vagy önkormányzatnak különböző nyílvántartó rendszereket (Pl. temető-nyilvántartó, ami már adatbázis jellegű, de nem unalmas)


Vagy honlapokat különböző intézményeknek, azok sajátosságaihoz igazodva.


Stb.


...és igen szoktam saját projekten is dolgozni, ez arról szól általában, hogy van egy számítógép (legyen az ismert vagy kevésbé ismert, különleges, régi, stb.) és írok rá egy "motor" (engine)-t, ami tulajdonképpen egy rutingyűjtemény, amellyel viszonylag könnyen tudok bármilyen alkalmazást csinálni.

2016. nov. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Megrendelésre többnyire weblapok, de volt már pénztárprogram meg árunyiilvántartó is, saját projektre egy specifikus közösségi oldal készül, meg van egy hosszabb távú játéktervem, bár most elbizonytalanodtam a megvalósítást illetően.
2016. nov. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A jelenlegi munkahelyeken parkoloasszisztens rendszereket fejlesztek autokba. Alapvetoen C nyelven, de a hasznalt toolokhoz neha hasznalom a pythont es a C#-ot is.

Ugyan lennenek jo otleteim sajat projectekre, de a munkahelyi heti 40 ora fejlesztes utan otthon inkabb a csaladdal, barataimmal foglalkozok, kirandulok, sportolok, zenelek vagy olvasok.

2016. nov. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!