Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki segit, a folytatásban?...

Valaki segit, a folytatásban? (9. -ik osztály) C#

Figyelt kérdés

Van egy stringem, amiben megadtam karaktereket.

pl : 854.148.4.8

Nemtudom, hogy hogyan lehetne azt megoldani, hogy például a 854 egy változóban legyen, de '.' karakter nem! Egy ideig eljutottam, de sehogyan sem tudom berakni egy változóba! :(



2016. nov. 7. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:

(A) split metódus a barátod: feldarabolja a stringet a "."-oknál és kapsz egy tömböt, első eleme a 854 lesz

(B) indexOf + substring a barátod: indexOf-fal meg tudod keresni, hol van ".", substring-gel adott pozíciótól adott pozícióig ki tudsz másolni a szövegből egy részt

(C) for ciklus, elágazás, konkatenálás a barátod: karakterenként lépdelhetsz a szövegen, figyeled, hogy elérted-e már a "."-ot, amíg nem, addig összefűzöd a talált karaktereket

2016. nov. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

már a "."-ot, amíg nem, addig összefűzöd a talált karaktereket =

if (a[i] != '.') ezt így?

2016. nov. 8. 05:32
 3/6 A kérdező kommentje:
Konkatenálást nem tanultunk. Azt tudom, hogy for ciklus van benne amin bejárjuk tehát a.Lenght-el a karaktereket.
2016. nov. 8. 05:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen String.Split()-et kell használni, semmiképpen sem for ciklust.
2016. nov. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

" Mindenképpen String.Split()-et kell használni, semmiképpen sem for ciklust."


Suliban az ilyen feladatoknál nem azt várják el elsősorban, hogy találj egy olyan osztályt vagy metódust vagy bármit ami ezt kezeli, hanem te logikázd ki. Teljesen jó for-al megoldani.


"Konkatenálást nem tanultunk. Azt tudom, hogy for ciklus van benne amin bejárjuk tehát a.Lenght-el a karaktereket."


Összefűzés, így se ismerős?


string a = "alma";

string b = "körte";


a += b;


// most az a változó tartalma: "almakörte"


vagy


string c = a + b;


// c változó szintén "almakörte"


lehet ilyet is csinálni


string c = a + " és " + c;


// c: "alma és körte"


De amúgy nem igazán értem a feladatot. Te most mit akarsz, azt hogy ebből: 854.148.4.8 ez legyen: 85414848?

2016. nov. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rosszul irtam ki a kérdést, de egyébként, már megoldottuk!

Azért köszönöm!

2016. nov. 9. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!