Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy txt első sorából hogyan...

Egy txt első sorából hogyan vehetném ki az adatokat? (c#)

Figyelt kérdés

Szóval adott egy txt aminek az első sora tartalmaz olyan adatot/adatokat amit szeretnék külön változóban eltárolni.

Ha végig kell menni az egész fileon azt meg tudom csinálni, de ezt nem.



2016. nov. 13. 23:44
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Na ne viccelj.

1000 fát el tudsz ültetni, de egyet nem?

2016. nov. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ennél egyszerűbb megoldást nem tudok:


string[] lines = File.ReadAllLines("C:\\szoveg.txt", Encoding.Default);

string firstLine = lines[0];


[link]


Itt van egy rakás másik módszer, ha nem tetszik.

2016. nov. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

A #2-es által ismertetett a lehető legrosszabb módszer.

Eltárol a memóriába akár több ezer sornyi adatot, csak azért, hogy 1 sornyit kinyerjen.

Gányolás felsőfokon.

Egy StreamReaderrel egyszerűen csak egy olvasást kell csinálni, figyelembe véve azt is, ha esetleg üres a fájl.

2016. nov. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

"A #2-es által ismertetett a lehető legrosszabb módszer.

Eltárol a memóriába akár több ezer sornyi adatot, csak azért, hogy 1 sornyit kinyerjen.

Gányolás felsőfokon.

Egy StreamReaderrel egyszerűen csak egy olvasást kell csinálni, figyelembe véve azt is, ha esetleg üres a fájl."


Nyilván azért írtam azt, hogy ez a legegyszerűbb és hogy van ezernyi másik, de imádom az ilyen fölösleges belekötéseket. Biztos a 6 soros txt-je megtelíti a memóriát, igen.

Komplett kódot kivétel kezeléssel meg miegymással csak nem írok neki. Minden esetre te is ideböfögtél egy jót és megemlítettél egy olyan megoldást totál feleslegesen ami ott van a linkemben.

2016. nov. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
sikerült csak elrontottam valamit :D sima streamreaderrel meg readline-al csináltam csak egy alapvető hülyeséget nem vettem figyelembe. köszi a válaszokat !:D
2016. nov. 14. 21:36
 6/8 anonim ***** válasza:
A magas lovon ülő gányoló gyökérnek üzenem, hogy ha már kiemelsz egy választ ne a lehető legrosszabbat válaszd, mert szerencsétlen kérdezőből is olyan gányolót nevelsz, mint magad vagy.
2016. nov. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

" A magas lovon ülő gányoló gyökérnek üzenem, hogy ha már kiemelsz egy választ ne a lehető legrosszabbat válaszd, mert szerencsétlen kérdezőből is olyan gányolót nevelsz, mint magad vagy."


14 éves, anyja által nem szeretett csak eltartott, félelmetesen agresszív, szexuálisan túlfűtött pattanásos kamaszgyerek vagy?

Olvasd már vissza te szerencsétlen hogy mit írtál. Ez nem a politika kategória, oda mehetsz így viselkedni.

2016. nov. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Retardált vagy nagyfiam?

Szöveget értelmezni tudsz?

Na gyakorolj még egy keveset inkább.

2016. nov. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!