Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy csináljak számológépet...

Hogy csináljak számológépet javarészt PHP-ban?

Figyelt kérdés

Azt a feladatok kaptam gyakorlásként hogy csináljak egy számológépet (javascript nélkül) PHP-ban,2 helynet a számoknak köztük legördülő műveletsorral(csak alapműveletek +;-;*;/) és hogy magának küldje el az oldal az eredményt és jelenítse is meg. Eddig itt tartok:

<!DOCTYPE html>

<html>

<body>

<h1>A "Számológép" projekt</h1>

<form method="post" attribute="post" action="disp_form.php">


<?php if (!empty($_POST)): ?>

<form action=<?php echo htmlspecialchars($_SERVER["PHP_SELF"]); ?> method="post">

1. <input type="text" name="szám1"><br>

2. <input type="text" name="szám2"><br>

<input type="submit">

<?php else: ?>

Írd be a számokat és válaszd ki a műveletet!

</form>

<?php endif; ?>


Művelet a kettő között:

<select name="Művelet">

<option value="+">összeadás</option>

<option value="-">kivonás</option>

<option value="/">osztás</option>

<option value="*">szorzás</option>

</select>

Csak segítséget kérnék nem pedig teljes megoldás leírást. Hogy keressek rá neten, hol olvashatok utána hogy működik. Nagyjából 2 hete kezdtem el az egész programozás dolgot. HTML-be és JavaScriptbe beleolvastam hogy, hogy működik nagyjából hogy értsem. Gondoltam útközben úgyis megtanulom a PHP-val együtt. Csak az a baj nem értem hogy mit kéne csinálnom PHP-ban, ezzel a saját magának elküldi és kiszámolja stb..

Eddig összeszedtem ctrl+c/v-vel dolgokat amiket számomra fontosnak láttam a dologhoz.



2016. nov. 15. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
$_POST['szám1'] és $_POST['szám2'] segítségével le tudod kérni a két számot, aztán $_POST['Művelet'] (adj nekik ékezet nélküli nevet!) segítségével a műveletet. Elvégzed a kívánt műveletet aztán echo-val kiírod az eredményt.
2016. nov. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

<?php

if(isset($_POST['submt']){

// Ez a rész csak akkor fut le a php-ban ha a 'submit' elem létezik a $_POST tömbben

// Itt végezd el a számításokat és az eredmény kiírását, pl echo $eredmeny

// a html-ben oda teszed ezt a kódblokkot ahol az eredményt látni szeretnéd

}

?>

2016. nov. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Javítás és bővítés:

<?php

if(isset($_POST['submit']){

// Ez a rész csak akkor fut le a php-ban ha a 'submit' elem létezik a $_POST tömbben (küldés történt)

// Itt végezd el a számításokat és az eredmény kiírását, pl.: echo $eredmeny

// A html-ben oda teszed ezt a kódblokkot ahol az eredményt látni szeretnéd majd

}

?>

2016. nov. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!