Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom beállítani a...

Hogyan tudom beállítani a boot sorrendet az easyBCD programmal?

Figyelt kérdés

Több rendszert telepítettem külön partícióra a gépemre.


Elsőnek feltettem egy windows 7-et mert szükséges a munkámhoz, majd feltettem egy windows 10-et, aztán egy linux mint mate rendszert, meg van egy negyedik partició amire közös dokumentumokat mentek.

Az a baj, hogy jelenleg 2 boot menüm is van. Egy amin kiválasztom, hogy linux, vagy windows, majd ha windowst választok akkor, windows7 vagy windows10.

Letöltöttem egy külső programot amin rendszerezni akartam a boot menümet, ez az easyBCD. Az a baj, hogy nem engedi a linuxot hozzáadni, mert uefi módban van a windows. Ki is írja, hogy lehet megszüntetni a problémát. A bioson belül ki kell kapcsolni a secure boot opciót, csak nekem nincs olyanom. Pont ugyanaz a kép van a biosról mint az enyém azzal a kivétellel, hogy neki a io secure alatt van secure boot menüje, nekem meg nincs semmi ilyen.

Szeretném megkérdezni, hogy hol tudom kikapcsolni a secure bootot(előhozni a biosban), vagy esetleg egy egyszerűbb megoldást szeretnék kérni.


2016. nov. 18. 15:17
 1/5 Gábor_79 ***** válasza:
Az alaplapod típusa alapján tudnánk segíteni esetleg.
2016. nov. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Asus x550ca típusú laptopom van.

Nem tudom milyen az alaplap.

2016. nov. 18. 19:46
 3/5 Gábor_79 ***** válasza:
A Secure Boot opciót a biosban a Security fül alatt találod. Manual 81. old Ott ki tudod kapcsolni, ha csak az kell [link]
2016. nov. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De mint a kérdésben leírtam az I/O security alatt nekem nincs secure boot opcióm.
2016. nov. 19. 18:56
 5/5 Gábor_79 ***** válasza:
Utaltál egy dologra; ("neki"), de abból nem derült ki, hogy valóban ugyanazt az oldalt is nézed. Ha ki lehet(ne) kapcsolni, akkor azt ott kellene. Lehet valamelyik másik beállítás teszi inaktívvá az opciót. Nekem még nem volt ilyen Asus-om.
2016. nov. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!