Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tehetem meg ezt C#-ban?

Hogyan tehetem meg ezt C#-ban?

Figyelt kérdés

Be kell kérni egy egész számot 2-től 100-ig a felhasználótól, de azt is le kell kezelni, hogy ha kisebb, vagy nagyobb számot add meg, azt is ha nem egész számot add meg, és azt is ha egyáltalán nem számot add meg, majd felszólítani, hogy próbálja meg újra.

Ha elágazással akarnám megoldani, nem ugrana vissza a program, hogy új választ lehessen begépelni.

Ha több, egymás utáni while ciklussal akarom megoldani, akkor ha az egyik szűrőn fenn is akad, a következő próbálkozásnál már nem teszteli le az előzőkre.

Ha több, egymásba ágyazott while ciklussal akarom megoldani, akkor ha a legkülső szűrőn átmegy, a többit átugorja ellenőrzés nélkül.

Ha egyetlen while ciklusba akarom bezsúfolni az összes feltételt VAGY-gyal, akkor hogyan ellenőrizhetném le, hogy tényleg az összes karakter szám-e, hogy ha Char.IsDigit(), csak char típusúakra működik, de lehetnek 2-és 3-jegyű számaink is, amiket nem tudok szét kellene szedni, és egy külön ciklusban leellenőrizni, de akkor már megint több ciklusunk van, és a tört számok kiszűrésére még egyáltalán ötletem sincs.


Hogy lehetne megoldani?



2016. nov. 27. 20:40
 1/2 SimkoL ***** válasza:
Int32.TryParse()
2016. nov. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
eleg egy do while, a fentebb említett tryparse, és ha az sikeres, a range ellenőrzés
2016. nov. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!