Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Fekete fehér bmp kép színessé...

Fekete fehér bmp kép színessé konvertálása?

Figyelt kérdés

Van egy BMP fájlom ami fekete fehér, bayer filterrel készült kép. Egy szín meg van adva, hogy a képen milyen eredetileg. Milyen módszerrel lehetne ezt színessé alakítani? Programozni kell persze. Valami könyvet is ajánlhattok, vagy esetleg valami löketet, hogy hogy is néz ez ki.

Válaszokat előre is köszönöm :)



2016. nov. 30. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Sehogy.
2016. nov. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 tabaki ***** válasza:
100%

[link]


Eddig nem hallottam erről, de ha jól értem, tudod, hogy melyik képpont vörös, zöld, illetve kék, és feltételezem, hogy a fekete-fehér képed inkább szürkeskálás, és mondjuk a tónusai jelentik az adott komponens erősségét. Gondolom, az összetartozó pontnégyesek értékét egyetlen szín csatornáiba kell beletenni. Ez így nem tűnik túl bonyolultnak, de mondom, új nekem az egész, lehet, hogy teljesen félreértem a problémát.

2016. nov. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%

Az első válaszoló megmondta: sehogy.

Az meg nyeljen f_asz_t aki lepontozza jó válaszokat.

Sok kis k_öcsö_g tudatlan gy_öké_r itt éli ki magát..

2016. nov. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Sok kis k_öcsö_g tudatlan gy_öké_r itt éli ki magát.."

Most komolyan nem tudom eldönteni, hogy ironizálsz, vagy te is egy tudatlan gyökér vagy, aki itt éli ki magát....


Itt egy python könyvtár, ami kifejezetten demozaikozásra(?) írtak:

[link]


Itt vannak a működő példák jupyter notebookban:

[link]


Szerintem valószínűleg ez kell neked.

2016. dec. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Csináltam egy "oktatópéldát" szemléltetésképp:

[link]

a mosaicing() függvény a fekete-fehér, "mozaikolt" képet állítja elő egy színes képből; demosaicing() a színes képet "demozaikol" a fekete-fehér képből; a compare() pedig két képet hasonlít össze.


A felhasznált "klasszikus" lena_std.tif:

[link]

2016. dec. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
@5: Frankón működik, python 3 alatt kell egy kicsit heggeszteni a float/int konverzió miatt. Penge vagy nagyon!
2016. dec. 1. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megnézem mindet :) Mentek a zöldek!
2016. dec. 1. 09:34
 8/9 A kérdező kommentje:

Na sikerült is, köszönöm szépen. Csak sokat szórakoztam, mert nálam

red-green

green-blue

formátumban volt az egész mint utólag kiderült :)

Még annyi kérdésem lenne ha még olvassátok, hogy meg kell jelenítenem a pixelekhez tartozó színek interpolációjával. Ez azt jelenti, hogy csak simán a színes képet jelenítsem meg, vagy magát az algoritmust, esetleg mást?

2016. dec. 1. 19:06
 9/9 anonim ***** válasza:

"hogy meg kell jelenítenem a pixelekhez tartozó színek interpolációjával"

Az én általam közölt metódus nem interpolál, csak "kihagyja" a hiányzó színinformációkat, így a Bayer-filteres kép felbontásának fele lesz a színes kép. Nem a legszebb megoldás, de példának jó. ;)


Ha a feladat interpolálást vár el, akkor a hiányzó színinformációk kiszámításához például vedd kettő vagy négy szomszéd pixel átlagát (bilineáris interpoláció).

Lásd az alábbi képet:

[link]

vagy az alábbi doksi elejét:

[link]

2016. dec. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!