Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Üdv! . Bat (batch) fileban...

Üdv! . Bat (batch) fileban hogy lehet ékezettel írni, hogy amikor megnyitom ne ilyet kapjak, hogy pl: ¤ßÚ? Több lent

Figyelt kérdés

Tehát; próbálkoztam már: Notepad++ -al, Geany-vel, Notepaddal, és a Chcp paranccsal, de egyik sem segített.

Windows 10-et használok, 64 bites operációs rendszerrel.



2016. dec. 2. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Mentsd ASCII kódolással. Jegyzettömb nem fogja tudni, de valami okosabb (pl. ++) biztosan. Egyes ékezetes karakterek nem fognak létezni ASCII alatt, azokat helyettesítened kell majd.
2016. dec. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, és ezt ki tudnád fejteni? Esetleg képekkel?
2016. dec. 2. 19:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezekre rá tudsz keresni, nem államtitok. Kimásolgathatnék neked linkeket a Google találatok közül, de semmi értelme nem lenne. Keress rá, hogy mi a karakterkódolás, mi az ASCII, olvasd el, és meg fogod érteni.
2016. dec. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi a választ.
2016. dec. 2. 19:11
 5/7 coopper ***** válasza:

Szia.


Nem tudom Win10-ben van-e, de win7-ben az "Edit" nevezetű régi DOS-os szövegszerkesztővel irt batch fájlokban láthatóak megfelelően az ékezetek.


Nézd meg, hogy van-e ilyen program win10-ben : C:\Windows\System32\edit.com


Egy kép a működésről : [link]


Sok sikert.

üdv.

2016. dec. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szia. Sajnos nincsen, de azért köszi a választ :)
2016. dec. 2. 21:52
 7/7 anonim ***** válasza:
chcp 1250 > NUL
2016. dec. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!