Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mivel kezdjem a programozást?

Mivel kezdjem a programozást?

Figyelt kérdés
Semmit nem értek a programozáshoz , nem tudom mit kell beírni , de szeretnék programozni.13 éves vagyok

2016. dec. 3. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
"nem tudom mit kell beírni" Ilyen hozzáállással ne is akarj programozni. Használd a google -t anélkül nem fogsz programozni megtanulni,kezdőnyelvnek Pythont vagy Delphit ajánlom.
2016. dec. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi 9.-be Code Blocks-ba kezdtük C++-al
2016. dec. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Első voltam, én mondjuk Pawn -ba, ami SAMP Játékszerver programozás, de ugyanazon a logikán alapul. Szóval igazából mindegy mivel kezdesz,CodeBlocks is jó.
2016. dec. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kapcsolódó kérdések

Hogyan kezdjem el a programozást, ha ebből szeretnék emelt szintű érettségit tenni?

Beszereztem egy NHduino-t ami egy arduino uno clone. Hol kezdjem a programozást?

El szeretnék kezdeni programozást tanulni, de nem tudom hol kezdjem. Tudtok lehetőségeket mondani hogy hol kezdjem el?

Mivel kezdjem el a programozást? Milyen cikket/könyvet kéne olvasnom, ami kezdőknek van?

Szeretnek tanulni programozast a nyaron, hogy kezdjem el?

Hogyan kezdjem el tanulni a programozást?

2016. dec. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Guglizással.
2016. dec. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mar latom, hogy a C++-t fogjak sokan irni. Ez igy is van de kezdonek en "python"-t ajanlanam. Csak, hogy lasd, hogy mukodik a programozas. Mivel nem irtad le, hogy milyen teruleten szeretnel tanulni igy nem nagyon tudok segiteni :(
2016. dec. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 12 évesen kezdtem a programozást. Csak kettőnk közt az a különbség, hogy én szünetben odamentem az informatikatanáromhoz, hogy legyen már kedves, mutassa meg, hogyan lehet egy olyan programot írni, ami kiír valamit a képernyőre. Ő a Pascal nyelvet ismerte, így abban mutatta meg. Nyilván 10 perc alatt túl sok mindent nem lehet tanítani, de az iskolai gépről lemásoltam 3 floppyra a Turbo Pascal 6-ot, és otthon 3 óra önszívatás után végre sikerült nekem is megírni azt a programot (merthogy nem mentettem le/írtam le a tanár kódját). Ezt elmentettem, hogy meglegyen, aztán elkezdtem piszkálni, hogy mi van, ha ezt kihagyom belőle, mi van, ha ezt beleírom, stb. Annak idején (=2005-2006) nekem még egyáltalán nem volt internetem otthon, így csak a súgóra támaszkodhattam, ami angol nyelven volt. Hozzátenném, korántsem értettem belőle mindent, de a végén voltak példaprogramok, amikhez vettem a fáradságot és begépeltem, majd megnéztem, mit csinál. És így szépen-lassan egyre összetettebb programokat tudtam írni. És ha elakadtam valahol, megpróbáltam egyedül rájönni a megoldásra, de a tanárhoz csak akkor mentem segítségért, ha valami végképp nem ment, még a dokumentáció elolvasása után sem.


Neked amúgy k_rva nagy szerencséd van, mert van interneted, van számítógéped, csak használni kellene tudni azt a Google-t. Hihetetlen, de minden dolog, ami a programozás tanulásához kell, ingyenesen letölthető és használható - gondolok itt könyvekre, oktatóvideókra, szoftverekre, példaprogramokra stb. Csak nem kellene ennyire lustának lenni és várni, hogy a sült galamb a szádba repüljön.

2016. dec. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amugy tenyleg a #7-nek igaza van. Igaz en akkoriban nem pascal-t hanem HTML-t /css tanultam. Engem jobban erdekelt a weboldalak mi, hogy mukodik ha ezt lekeri a felhasznalo akkor mi tortenik a hatterben stb...itt mar dinamikus oldalrol beszelunk. Visszont akkoriban en nem az nformatikatanaromhoz mentem hanem a szomszedhoz :D.
2016. dec. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Most találtam egy olyan oldalt hogy CODECOMBAT amivel játszva lehet tanulni a programozást.
2016. dec. 4. 09:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Az elso lecke ingyenes. Visszont a tobbiert mar fizetned kell $4/honap ;)...
2016. dec. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!