Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PHP programozáshoz sok matek...

PHP programozáshoz sok matek kell?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni ittholról tanulni PHP programozást, viszont nem vagyok nagyon jó matekból, de nem is full sötét. Mit javasoltok?

2016. dec. 9. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Semennyi.
2016. dec. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 |Orfeusz| ***** válasza:
78%

A programozáshoz nem kell sok matek. Ahhoz kell a matek, hogy tudd is használni valamire a programozási tudásod. Meg a kódolás logikája egészen rokon a matematikához szükséges logikával, ezért előny, ha mondjuk nem utálod a matekot.

Ha középiskolás vagy, akkor matekot tanulj (fakultáció / emelt érettségi felkészítő), mert nem csak erre jó a matematika ismerete. Egyéb esetben állj neki a php-nek, a tanulásban nem nagyon fog visszafogni, ha esetleg nem ismered a diffegyenleteket meg Fourier-sorokat.

2016. dec. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy elkezdj PHP-tanulni, nem kell sok matek.

Viszont minél jobban elmélyülsz benne - tematikától függően - egyre inkább kellhet.

2016. dec. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17%
Nem kell hozzá. Az alapműveletekhez nem árt érteni.
2016. dec. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tom Benko ***** válasza:
Elkezdéshez nem kell sok, később viszont egészen komoly mennyiség jöhet, úgy készülj.
2016. dec. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mit tekintünk matematikának? Én programozói pályafutásom alatt nem találkoztam se analízissel, se lineáris algebrával, se valószínűségszámítással, ami egy weblap felépítéséhez kellett volna. Nyilván, ha ilyen jellegű kalkulátorokat fejlesztesz, akkor kell, különben nem.
2016. dec. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!