Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tárolt eljárással mysql-ben...

Tárolt eljárással mysql-ben hogyan lehet megoldani a lent részletezettet?

Figyelt kérdés
Adva van a befizetések táblázata. Mikor, ki, mekkora összeget fizetett be. Le akarom úgy listázni, hogy egy évet havi bontásban időrendbe növekvően, de minden hónap után összegezze az adott hónapot, majd legvégén az egész évet összegezze redundancia és kódredundancia nélkül. Hogyan lehet összekapcsolni azonos típusú táblákat egymás után, egymás alá ciklus segítségével mysql-ben?

2016. dec. 19. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:

"Hogyan lehet összekapcsolni azonos típusú táblákat egymás után, egymás alá ciklus segítségével mysql-ben?"

Ez nem tudom mit akar jelenteni.

Az összegzést ne SQL-ben csináld, hanem lekérdezés után.

2016. dec. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A lekérdezéssel odáig eljutottam, hogy havi bontásban kiírja. Van 12 hónap egy évben, tehát 12x kell ezt megcsinálni. 12 azonos típusú táblát egymás alá kiírni az eredményrelációban. Van ciklus mysql-ben. Meg lehet vele oldani?
2016. dec. 19. 15:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Már az eredeti kérdésre azt akartam írni, hogy "ugye nem külön táblában tárolod a hónapokat?". Ha mégis, akkor dózerold be az egész adatbázist, és kezdd elölről. Mert ebben az esetben a "redundancia nélkül" már eleve kizárt, hiszen az adatszerkezetedben van kódolva a káros redundancia.
2016. dec. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1 táblázat van. Ebből megvan az a rész, hogy egy adott hónapra listáz, majd a végéhez hozzáteszi az összegzést. Nem tudom, hogy lehet mysql-lel azt megcsinálni, hogy mind a 12 hónapot listázza le úgy, hogy mindegyik hónap után ott a havi összegzés is.
2016. dec. 19. 20:22
 5/8 anonim ***** válasza:
"Az összegzést ne SQL-ben csináld, hanem lekérdezés után."
2016. dec. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sql-ben is van ciklus, tárolt eljárás, változók, miért nem lehet vele megcsinálni?
2016. dec. 19. 20:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Sokat segítene, ha használnád a szakkifejezéseket, és nem összevissza. Ezt írtad: "12 azonos típusú táblát egymás alá kiírni az eredményrelációban." Aztán kiderül, hogy nincs 12 tábla. Táblázat nincs az adatbázisokban, csak tábla, nagyon nem mindegy.

Ciklus az SQL felhasználói felületén nincsen, legfeljebb olyan lekérdezések, amelyeket a rendszer ciklus formájában valósít meg a háttérben.

2016. dec. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezeket nézegesd:

[link]

[link]

Én a "mysql over partition" kifejezést írtam a Google-ba. a partition vagy a rank azok a kulcsszavak, amiket keresel.

2016. dec. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!