Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell a string hosszusag...

Edoardo kérdése:

Hogyan kell a string hosszusagat meghatarozni, ugyanabban az idoben meg feltetelt adni neki? A kerdest azt hiszem rossszul tettem fel, nem az erossegem.

Figyelt kérdés
Van egy stringem mint ez: 34 $ es szeretnem az integert belole osszehasonlitani egy masikkal, de alap esetben nem engedi mert a "k" az nem integer. Ezert Gondoltam arra h beirom h ugy figyelje h legyen rovidebb az egesz string 2-vel hogy a " $"-t ne figyelje bele (a space a 2. ). Ezt irtam be pontosan: if StrToFloat (FloatToStr (Length (label1. caption) - 2) ) >= 20 then [Nem lenyeg a tobbi] [//label1. caption=34 $] Az a baj h a compiler helyesnek talalja ezt a kodot es nem segit a kijavitasaban, es a kod meg nem er igy semmit.

2016. dec. 22. 05:15
 1/7 ejbenjaro ***** válasza:

Tmpstr:=label1.caption;

Delete(tmpstr,pos(' ',tmpstr),length(tmpstr));

If strtoint(tmpstr)>=20 then ...

Ki nem próbáltam,de valami ilyesmivel próbálkoznék a helyedben.

2016. dec. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szintaktikailag helyes, ezért fordítja le hiba nélkűl. De ez a kód nem azt csinálja, amit szeretnél. A Length("34 $") az 4, ebből elveszel 2-t, az 2, ezt hasonlítod össze 20-al.

Biztos van a Free Pascalban olyan függvény, ami levágja egy sztring adott számú elemét és azt adja vissza, arra van szükséged.

2016. dec. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 SimkoL ***** válasza:

Írj egy pici függvényt ami kidobja a stringből a nem szám karaktereket én Integerré alakítja:


function SzovegToInt(s : String) : Integer;

var i : Integer;

s_int : String;

begin

Result := 0;

for i := 1 to Length(s) do if s[i] in ['0'..'9'] then s_int := s_int + s[i];

if Length(s_int) > 0 then Result := StrToInt(s_int);

end;

2016. dec. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Eszembejutott 2 alternatív megoldás...


1.: legyen 2 "label"-ed, az egyik a számot tartalmazza, a másik meg a " $" jelet... ...és így nem kell bohóckodni algoritmusokkal!


2.: hasonlíts össze 2 sztringet!

if (label1.Caption<='41 $') then ShowMessage('OK');

2016. dec. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Erre létezik egy rakat függvény

(pl. StrCopy), de írni sem nehéz egyet.

2016. dec. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
9%
Egyébként, tőlem azt csinálsz amit akarsz, de az praktikus, hogy nem akkor áll neki valaki katedrálist építeni, amikor még két téglát sem képes egymásra helyezni, hanem akkor, amikor már az alapokat megtanulta. Neked is valahogy így kéne, mert amit csinálsz, az csak vergődés. Most gondolj bele, úgy írsz meg egy 100 soros programot, hogy körbe kérdezed fél európát?
2016. dec. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Most gondolj bele, úgy írsz meg egy 100 soros programot, hogy körbe kérdezed fél európát?" (pen-dragon)


Ezt a beszólást valahová fel kéne írni, mint: "amin halálraröhögtem magam"-címmel... :-)

2016. dec. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!