Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet C#-ban adatokat...

Elektromann kérdése:

Hogyan lehet C#-ban adatokat küldeni és fogadni USB-n keresztül?

Figyelt kérdés

Először is BOLDOK KARÁCSONYT MINDENKINEK!!!


Konkrétan Arduino-val szeretnék kapcsolatot létesíteni egy saját programban. Interneten találtam pár információt, de nem találtam teljes példaprogramokat. Amit össze tudtam hozni, az egy hibás program lett. A kódot ide töltöttem fel: [link]


Tudtok segíteni, hogy ezt pontosan hogyan kell megoldani?



#program #USB #Visual C# #adat küldés #adat fogadás
2016. dec. 24. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos, amint azt te láthatod, nem USB kapcsolatot akarsz, hanem soros portos (RS-232 / COM portos) kapcsolatot. Az más kérdés, hogy van egy RS-232-USB átalakító, de attól a lényeg még ugyanaz.


Nézd meg ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=mV7Sg_AEoBQ

2016. dec. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem kapsz választ akkor holnap Írj rám és elküldöm én hogy csináltam meg.

Serialport port = New serialPort("com3");

Talán így kell, nem tudom egyszer megírtam azóta csak másolgatom

2016. dec. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát igen, ahogy az előttem író megjegyzi, itt a progid magától nem tudom honnan fogja tudni (kb. sehonnan), hogy melyik porton kell kommunikálnia az arduinoval, ahogy azt sem, hogy milyen sebességgel és egyéb paraméterekkel (paritás, stopbit, stb.) (pl.: 9600,8,1,N).


Én object pascalban írtam meg a sajátomat (persze hibatűréssel, kivételkezeléssel) kb. 300 sor, azt ha kell, odaadom, te meg átírhatod - ha tudod - c sharpra.

2016. dec. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

C#ban max három sor(van beépített library rá).


De ahogy látom a százalékon az első válaszoló belinkelte a helyes kódot.

Az én arduinoim szeretik váltogatni a com számukat így egy if elseif-ben ellenőrizheted, hogy melyik port érhető el, és ahhoz kapcsolódjon automatikusan

2016. dec. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az első hozzászólónak köszönöm a linket, segített megoldani a problémámat :)
2016. dec. 25. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!