Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szombat éjfélig megkéne...

Szombat éjfélig megkéne csinálnom egy házi feladatot JavaScript-ből de hiányoztam és nem tudom hogy kell?

Figyelt kérdés
Weblapszerkeztést tanulunk és pont ezen a héten kezdtük el tanulni a JavaScriptet csak én betegség miatt Egész héten nem mentem suliba és nem értem....Anyit kéne csinálni hogy ki kell számolnia a téglalap kerületét és területét és ebben kérek segítséget mert B@Z@K AZ OSZTÁLYTÁRSAIM ÉS NEM ADJÁK LE AZ ANYAGOT ÉS AZT SE TUDOM HOGY HOGY KEZDJEK NEKI...

2017. jan. 6. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:
72%

[link]


nesze

2017. jan. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor kellene a tanárral felvenni a kontaktot, hogy legyen szíves, legalább forrásokat adjon, hogy hol tudod megtanulni azokat a dolgokat, amiket kér. Egyébként erre elég hamar megoldást találnál, ha rinyálás helyett használnád a Google-t.


Egyébként a téglalap kerülete:

(A oldal + B oldal) * 2


A téglalap területe:

A oldal * B oldal


Először is, be kell kérned ezeket az adatokat a felhasználótól. Szóval nem ártana két beviteli mező + egy nyomógomb:

<input type="text" id="A_Oldal">

<input type="text" id="B_Oldal">

<input type="button" onclick="Kiszamol();" value="Kiszámol">


Ha megfigyeled, a két text típusú input-nak adtam egy ID-t. Ez az ID nem más, mint egy egyedi azonosító, ami csak és kizárólag egy elemre vonatkozhat. Ezt azért csináltam, mert ezzel iszonyatosan könnyen el lehet érni őket JavaScript-tel.


Illetve ugye van nekünk egy button típusú input-unk is. Amit a value attribútumnak adsz értéket, az lesz a nyomógomb felirata. Az onclick attribútumban pedig azt adhatod meg, hogy mi történjen, ha a megnyomod a nyomógombot (mily meglepő, JavaScript kódot kell ide írnod). Tekintettel arra, hogy a kódunk viszonylag hosszú lesz, ezért ezt emeljük ki egy eljárásba, hogy valamilyen szinten átlátható maradjon a HTML kódunk.


Egy dolgot kell még tudnunk, mégpedig azt, hogy JavaScript-tel hogyan tudjuk elérni a két mezőt, amibe a felhasználó írni tud. Nos, erre lesz jó a document.getElementById. Paramétereként azt kell megadnod, hogy melyik ID-jú elemre vagy kíváncsi. Ha létezik ez az ID-jú elem, akkor visszakapod az azt reprezentáló JavaScript objektumot, ha pedig nem létezik, null értéket kapsz vissza.


Egy dolog van hátra:

Input típusú tag esetén a benne tárolt értéket a value property-n keresztül éred el:

var A = document.getElementById("A_Oldal").value;


Csakhogy ha megfigyeled, az A változód értékének típusa szöveg lett, és nem egész szám. Tehát ebből még egész számot kell csinálni. Erre lesz jó a parseInt().


Végül pedig egyszerű alert-tel közölhetjük a kedves felhasználónak az eredményt:

<!DOCTYPE html>

<html>

<head>

.. <title>Téglalap stuff</title>

.. <meta charset="UTF-8">

.. <script type="text/javascript">

.. .. function Kiszamol() {

.. .. .. //Nyilván lennének itt dolgok, amiket ellenőrizni illene. Én ezt most NEM teszem meg.

.. .. .. var A = parseInt(document.getElementById("A_Oldal").value);

.. .. .. var B = parseInt(document.getElementById("B_Oldal").value);

.. .. .. alert("Kerület: " + (A+B)*2);

.. .. .. alert("Terület: " + (A*B);

.. .. }

.. </script>

</head>

<body>

.. <p>

.. .. <input type="text" id="A_Oldal">

.. .. <input type="text" id="B_Oldal">

.. .. <input type="button" onclick="Kiszamol();" value="Kiszámol">

.. </p>

</body>

</html>

2017. jan. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!