Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » OOP PHP-ban hogyan érdemes/job...

OOP PHP-ban hogyan érdemes/jobb tárolni az objektumokat a SESSION tömbben?

Figyelt kérdés

Röviden: Egy objektumorientált alkalamzást fejlesztek PHP-ban, amely AJAX-ot fog használni a kliens böngészője és a szerver között. Mivel nem akarok mindig mindent átküldeni a áhlózaton, csak a szükséges dolgokat (változásokat), ezért sok dolgot el kéne tárolnom a SESSION tömbben, hogy a következő AJAX kérésnél elő tudjam állítani az előző állapotot.


Elsőre az jutott eszembe, hogy az objektumokat úgy, ahogy vannak, beteszem a SESSION tömbbe. Utána arra jutottam, hogy valójában nem kell az egész objektum, csak a fontos adattagjai. Azokból is vissza tudom állítani, létre tudom hozni újra az objektumokat.


Tehát most úgy néz ki, hogy azoknak az objektumoknak, amiket el akarok tárolni a SESSION tömbben, van egy toArray() metódusuk, amivel készítek egy olyan tömböt, amibe a fontos adattagok bekerülnek. Ezeket a tömböket teszem el a SESSION tömbbe. Illetve ezeknek a metódusoknak van egy-egy párjuk is prepareFromArray() néven. Ezekkel a példányosítás után tudom visszaállítani az objektumokat a SESSION tömbben lévő paraméter-tömb segítségével.


Viszont most azon gondolkozom, hogy nem felesleges-e ez az egész procedúra, nem lenne-e jobb mégis magukat az objektumokat eltárolni.


Erre az utolsó kérdésre várnék válaszokat, vagy ha van jobb ötlete valakinek, azt is szívesen meghallgatom. Köszönöm előre is!



2017. jan. 18. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:
De, nagyon is felesleges.
2017. jan. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a sessionbe rakod az objektumot, akkor az ott van. Akikor a futas leall akkor a php gyari session drivere az objektumot automatikusan serializalni fogja es ugyntarolja el. Amikor legkozelebb inditod a phpt elokaparja ezt a serializalt adatot es ismet eloallitja neked az objektumot. A motor pontosan ugyanezt fogja csinalni abban az esetben is ha tombot raksz bele, mert s tombot is stringkent kell a fileiban reprezentalni, tehat a tombbol is serializalt adat lesz, majd session openkor tombot allit elo belole. Gyakorlatilag tehat csak gepidot vesztesz azzal, hogy csak a fontosabb adatokat kiexportod arrayba, majd vissza.
2017. jan. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, #2-esnek külön köszönet a kifejtésért!
2017. jan. 18. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!