Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom megmérni JavaScri...

Elektromann kérdése:

Hogyan tudom megmérni JavaScript-tel (vagy jQuery-vel), ha egy egy szöveg a következő sorba kerül?

Figyelt kérdés

A honlapomon van egy div, aminek a háttere csak egy sor szövegre elegendő. Szeretném megtudni, ha a szöveg hosszú, és megtörik a következő sorba, hogy kicseréljem a hátteret.

Ez a rész nagyjából így néz ki:

<div class="cimsor">

<span class="cim">Itt a cím</span>

<span class="datum">2017. 01. 07.</span>

</div>


Hogy szépen nézzen ki, mindkettő kapott egy-egy float-ot, és ezért a div mélységét is be kellett állítanom, így ha a mélységét mérném, a div fix adatait kapom meg.


Van valami ötletetek?



2017. jan. 21. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ezzel lekered a poziciojat, ha a topja nagyobb mint az elozonek akkor uj sorban van

2017. jan. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget, sikerült megoldanom :)


Már csak azt kell kitalálnom, hogyan alakítom vissza, ha újra kifér a szöveg :D

2017. jan. 22. 12:46
 3/5 anonim ***** válasza:
$(window).on('resize', function(){ }); -ban ismét lefuttatod azt amit csekkolsz amúgy. ez lefut ha az ablakot átméretezik.
2017. jan. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mielőtt feltettem a kérdésem, már használtam ezt a funkciót rá. Az újabb problémám az volt, hogy miután visszaállítottam a böngészőt, a top érték nem változott vissza, mert nagyobb lett a háttér. Ezt végül úgy oldottam meg, hogy először vissza állítom a hátteret a kisebbre, majd ellenőrzöm a top étékeket.
2017. jan. 23. 11:27
 5/5 A kérdező kommentje:
De azért köszönöm a segítséget :)
2017. jan. 23. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!