Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Két jFrame között hogyan...

Két jFrame között hogyan tudok létrehozni egy olyan változót amit minden Frameből el tudok érni?

Figyelt kérdés

Még csak fél éve tanulok programozni,és egy saját projekthez kéne,kéne nekem egy "globális" változó (int),de utánanéztem de nem jutottam sokra.

Úgy értem ,hogy egyik JFrameben van egy int pont; és hogy a másik JFrameből is el tudjam érni a pontnak az értékét.Remélem értitek mire gondolok. Előre is köszönöm!



2017. jan. 24. 18:40
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem kiírni ,hogy Java :)
2017. jan. 24. 18:41
 2/2 anonim ***** válasza:

Remélem ezt tudod, hogy a Java-ban az objektumok pointerként vannak megvalósítva.

Tehát, csinálsz egy "model"-t, amit mindenhonnan el akarsz érni, azaz ezt példányosítod, vagy Sigleton mintával 1x példányosításra kényszeríted.

Majd ezt az objektumot adod át, mindenhova. Így ha 1-ik változtatja, úgy a másik is látni fogja a változást.


Gondolom nem párhuzamosítasz. Mert akkor célszerű a volatile kulcs szót is használni.

2017. jan. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!