Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Geany 1.26-nál hogyan lehet...

Barna Pista kérdése:

Geany 1.26-nál hogyan lehet beállítani a magyar ékezetes betük használhatóságát?

Figyelt kérdés
Windows 10 alatt megy. Az egyedi kódbeállítás nem hatásos.

2017. jan. 25. 21:04
 1/3 tabaki ***** válasza:
Azért ezt jobban is kifejthetnéd. A Geany egy szövegszerkesztő, pontosabban egy IDE, amelyen _belül_ tudomásom szerint semmi gond nincs az ékezetekkel. Ha viszont mondjuk egy lefordított, konzolban futtatott program ékezeteiről van szó, arról nem a Geany tehet. Egyébként sem értem, kinek van mumpsza: Mi az, ami W10 alatt megy, és ez a valami hol nem megy? Milyen nyelv? Esetleg egy kis példakód?
2017. jan. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azért írtam a win 10-et, mert másik op.rendszeren nem próbáltam meg. Igaz hogy a programfutás konzolon megy, azonban ha ékezetes betűk vannak le sem fordítja, sőt a kommentekben sem tűri. Ezért gondoltam hogy ezt talán be kellene állítani, vagy kiegészítőt lehetne telepíteni. Azt látom vannak újabb verziók, arra váltsak? Egyébként a java programnyelvvel ismerkedek, és azért így is sokkal előnyösebb mint egy sima szerkesztő.
2017. jan. 26. 19:18
 3/3 tabaki ***** válasza:

A javában egyáltalában nem vagyok ismerős, de továbbra is biztos vagyok benne, hogy ez a Geanytől független probléma. A Geanyben legfeljebb a dokumentum karakterkódolását változtathatod meg, de ha jól értem, pont ez nem vezetett semmire. Ezen túl a Geany csak annyit tesz, hogy meghívja a vele egyéb kapcsolatban nem álló fordítóprogramot, és átadja neki a kódot -- futtatáskor pedig olyan módon nyitja meg a konzolt, hogy megkapja s kilépőkódot. Csak más programnyelvek alapján, de azt gondolom, hogy a kódolással magában a programban kell foglalkoznod (pl. valami fordítói direktívával, egy erre szolgáló könyvtár belinkelésével, alkalmas utasítások paraméterezésével, stb.). Próbáltad ugyanezt a kódot mondjuk Jegyzettömbbel megírni, és manuálisan fordítani? Szerintem ugyanezt fogod tapasztalni.

Sebtiben ezeket a kérdéseket találtam itt a Gyakorin, hátha jó lesz valamire:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

Máshol meg ezt:

[link]

De keress rá a Googlen, elég sok találat van, valamelyik majd csak segít:

[link]

2017. jan. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!