Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen feltetel van arra,...

Milyen feltetel van arra, hogy ha egy sorban egy karakterlancban van szokoz azt megis egy karakterlancnak tekintse? C++

Figyelt kérdés

pl tombben " kek madar "

es ugy legyen hogy cout<<X[2];

es kiirja hogy "kek madar"

tudom, hogy strcat-tal kell hozzarendelni egy masik szot a feltetelre lennek kivanbcsi

elore is nagyon koszonom a valaszoktat! :)



2017. febr. 1. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy karakterlánc az egy karakterlánc, akárhány szóköz van benne.
2017. febr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bizony, sőt, ha csak szóköz van benne, akkor is egy karakterlánc.
2017. febr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ertem, de irtam egy allomany minden soraba egy karakterlancot es az eggyik olyan hogy vann benne szokoz es ahogy kiolvastam sorban a karakterlancokat egy tombbe azt a karakterlancot ket kartakterlancnak vette, es az a kerdesem , hogy hogyan tudom megcsinalni, hogy egynek vegye :/
2017. febr. 1. 21:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Két dolog.

1: A strcat C-s függvény, és C++-ban csak nagyon indokolt esetben használj C-s függvényeket. Mindenre van kb C++ alternatíva, azt használd.

2: A karakterláncokban annyi szóköz van, amennyit akarsz. A probléma ott gyökeredzik, hogy te gondolom beolvasod fájlból, konzolról, vagy akárhonnan az adatokat cin-el, vagy ilyesmivel, amik viszont az első whitespace-ig olvasnak. Ami neked kéne az az std::getline, két paramétere van, az elsőbe beadod a streamet ahonnan olvasol (pl cin), a másodikba a stringet amibe olvasol (tömb elemei).

2017. febr. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

koszonom a segitseget

:)

2017. febr. 2. 17:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!