Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Arra van valami algoritmus ha...

Arra van valami algoritmus ha irányítószámot keresünk szövegben? Én 4-esével átnézném stringmiddel a szöveget egy ciklussal. És ha az értéke nem nulla előtte mögötte meg nulla akkor mind a négy kérdéses karakter szám.

Figyelt kérdés
De van e erre önálló parancs, függvény?
2017. febr. 4. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Regexp-el lehet egyszerűbb lenne. Én legalábbis tuti azzal csinálnám nem ciklusokkal :D
2017. febr. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hogyhogy nem 0?

Akkor pl a valami0001117000abcd-ből a "vala" nem 0. Ok, ezt nem lehet parsolni, exception lesz.

Na de a 0001 neml lesz 0, akkor 1-et kapsz eredményűl, ez így jó neked?

Nem valami olyasmi kéne, hogy [nemszám jegy vagy sor eleje][1-9][0-9][0-9][0-9][nem számjegy vagy sor vége]?

Én is a regexet javaslom.

2017. febr. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ép azért lesz a 0001 1 mert az szám.
2017. febr. 4. 14:32
 4/8 A kérdező kommentje:

a lényeg hogy ha van 4 egymás melleti szám, pontosan 4 se több se kevesebb, azt megtaláljam.

tehát pl a 19472 -ot már hagyja figyelmen kivul. és a 724-t is.

2017. febr. 4. 14:34
 5/8 anonim ***** válasza:
2017. febr. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor a

[^\d](\d\d\d\d)[^\d]

pattern kell neked.


De nem telejsen értek veled egyet. Ez a "valami0123akarmi" stringben megtalálja a 0123-at, de az nem egy valid irányítószám. Szóval sztem az első számjegynek nem kéne megengedni.

Másrészt ha egybe van írba egy szóval, én azt sem venném találatnak, pl "valami1116akarmi"


Hanem csak amikor szóhatár van, pl "valami 1234 akarmi"

Erre meg találsz példát a már belinkelt oldalon.

2017. febr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
én abból indulok ki hogy a beszélt és irott nyelv pongyola. tehát előfordulhat hogy nem tesznek szóközt. amit tenni kell az az, hogy betáplálni az összes irányitószámhoz tartozó helységnevet is és ha 4 számot talál akkor megnézzni tartozik e ehhez helységnyév vagy posta név. ha nem akkor az nem irányitószám. ha igen akkor pedig keresni kell a szövegben az irányitószámhoz tartozó helységnevet. ha nincs akkor jelezni kell hogy valami nem stimmel. ha van akkor jó esélyel oké.
2017. febr. 4. 15:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem írtad a programnyelvet, de java, python, js és go (ami speciel nem tudom mi :) esetén tudod használni a google map apit. A kérdéses számsornál indítasz egy keresést, berakod az előtte vagy utána adatokat is, és ha van találat akkor hurrá. A kapott számokat utána esetleg eltárolod, és akkor nem futsz ki a keretből. Van egyébként irányítószám adatbázis, egy időben szórakoztam ilyennel, azt is kipróbálhatod, de elég macere, mert egy rendszeresen változó txt fájlt kapsz, és azt kell vizsgálni.
2017. febr. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!