Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Adottak P1 (-4,3), P2 (5, -2)...

Adottak P1 (-4,3), P2 (5, -2) pontok. Kérje be a P0 (x0, y0) pont x0 koordinátáját! Írjon egy programot, ami meghatározza y0-t, úgy hogy P0 illeszkedjen a P1, P2 által meghatározott egyenesre! Ti hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés
Hogyan írjam meg hatékonyan ezt a programot? Nem a matekos részével van gondom, sőt meg is írtam a kódot, működik is, de úgy érzem lehetne egyszerűbben.

2017. febr. 11. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor egyszerűbben írd meg.
2017. febr. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Klasszikus ertelmetlen iskolai feladatok :/ de orulok h mar nincs ilyen. Amugy anelkul h megmutatnad a kodot igen nehez hatekonyabb megoldast talalni.
2017. febr. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Először is, nem tudjuk mitől egyszerűbben szeretnéd megirni (nem irtad le a gondolatmeneted).


Szerintem : Az egyenes általános irányvektoros képlete :


v2*X-v1*Y=v2*X0-v1*Y0


ahol v1,v2 az egyenes irányvektorai, számolhatóak a P1, P2 pont koordinátáiból egyszerű kivonásssal (és számolás után ezek konstansok).


X0,Y0 az egyenes egy adott pontja (vagy P1 vagy P2 pont koordinátái).


Innentől kezdve, miután bekéred P0 pont X0 koordinátáit a kétismeretlenes egyenletrendszer átmegy egyismeretlenes egyenletbe (X helyére beirod X0 értékét) akkor ezt az egyismeretlenes egyenletet kell megoldani, tehát egy sima számolás csak (ha az irányvektorokat is kiszámoltad) tehát az egészet átrendezed Y-ra és behelyettesítesz akkor valami ilyesmit kapsz :


Irányvektor: P2 koordinátáiból kivonva P1 koordinátáit :

v1 = 5 - -4 = +9

v2 = -2 - 3 = -5


P1 pontot véve alapnak akkor az egyenlet a következő képen alakul :


-5*X - 9*Y = -5*-4 - 9*3

-5*X - 9*Y = 20 - 27

-5*X - 9*Y = -7


Ebből Y-t kifejezve, ezt kapod : Y=(-7+5*x)/9


Tehát ha megvan P0 pont X0 koordinátája, azt csak be kell helyettesíteni X helyére és ki tudod számolni Y értékét.


Sok sikert.

üdv.

2017. febr. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jogos :D köszi a válaszokat! én normálvektorossal írtam meg, de így gondolkoztam én is
2017. febr. 11. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!