Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért érzékeli, hohy vírus?

Miért érzékeli, hohy vírus?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Készítettem, egy alkalmazást a Visual Studio 2010 Express segítségével, és amikor debug-olni akarom, akkor a vírusíró kitörli azt, mert trójainak érzékel(ESET Smart Security) Mert egy olyan alkalmazást készítettem, amibe ha megadod a neved jelszavad akkor elküldi az e-mail címre. Mi lehet a probléma? :S

2017. febr. 17. 23:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mit csinál a program?? Ha a programba beírsz egy nevet meg jelszavat akkor a megadott e-mailre elküldi?? Vagy szimplán egy keyloggert?
2017. febr. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem, ez nem egy keylogger. Ez, csak egy szimpla program akar lenni (Hamis Hack), mert én úgy csináltam, hogy csináltam 2 textbox-ot és, ha abba beírod a neved a másikba a jelszavad akkor elküldni nekem emailbe, mert a kódolásba úgy állítottam, be hogy nekem küldje el.
2017. febr. 17. 23:41
 3/12 A kérdező kommentje:
És ha megnyomom az F5-t (Debug) akkor azt úgy érzékeli a vírusírtó hogy trójai vírust tartalmaz és kitörli. Pedig a kódolásba nem, kellene hogy legyen vírus. És nemtudom, hogy mi okozhatja ezt.
2017. febr. 17. 23:42
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ez, csak egy szimpla program akar lenni (Hamis Hack)

...

hogy csináltam 2 textbox-ot és, ha abba beírod a neved a másikba a jelszavad akkor elküldni nekem emailbe"

Ezt úgy nevezik, hogy adathalászatra (phising) alkalmas program.

A vírusirtó teszi a dolgát - teljesen jogosan.

2017. febr. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Előttem szóló jól mondja. Írtál egy vírust amit a vírusírtó kiszűrt. Nincs ebben semmi probléma. Vagy nyomd ki a vírusirtód vagy írj normálisabb programokat.
2017. febr. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát vírust biztos, hogy nem írt. Egy olyan programot írt, ami rosszindulatú felhasználásra alkalmas.
2017. febr. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát vírust nem írtam. Csak sima Application Form
2017. febr. 18. 07:24
 8/12 anonim ***** válasza:

"Hát vírust nem írtam. "

Ez igaz, mivel a számítógépes vírusok - szigorú definíció szerint - önreprodukáló programok. Ez meg az elmondottak alapján nem másolja önmagát.


"Csak sima Application Form"

A viselkedése miatt nem az.

Mivel felhasználónevet és jelszót kér be, és küld el e-mailben, ezért a vírusirtó - ami már nemcsak vírusokat ismer fel - könnyen aposztrofálhatja kártevőként.

2017. febr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Most csináltam egy próbát, hogy letöltöttem a Visual Studio 2015-t és ugyan ezt megcsináltam ott nem érzékelte vírusnak.Rendesen tudtam publikálni. De viszont ha azt a bizonyos kódot beillesztem a Visual Studio 2015-be akkor pár dolgot pirossal áthúz. Visual Studio 2010-ben pedig engdélyezi, és ott pedig nem húz át semmit se pirossal.
2017. febr. 18. 11:55
 10/12 A kérdező kommentje:
Mármint azt a kódot, hogy elküldje e-mailben a beírt adatokat. De itt a kód ami elküldi: [paste bin].com/epzWGjcE A kapcsos zárójelek nélkül írjátok be
2017. febr. 18. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!