Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen végzetség kell ahhoz,...

Milyen végzetség kell ahhoz, hogy valaki programozó lehessen?

Figyelt kérdés
Nulla tudással, van értelme belekezdeni? Éretségi után merre tovább?

2017. febr. 27. 19:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Elegge tag fogalom, van akinek semmilyen vegzettsege nincs. De amugy programtervezo informatikus, mernok informatikus, gazdasagi informatikus...de a legtobb mernoki szakrol is kikothetsz a programozok kozott.
2017. febr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Ha diplomát szeretnél, a programtervező informatikus szakot válaszd. Ha nincs szükséged diplomára, válassz egy programozó tanfolyamot. Egyik esetben sincs szükség programozói előismeretekre, de nyilván könnyebb, ha van egy pici.
2017. febr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Semmilyen.
2017. febr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Esetleg tudnátok valami olvasmányt ajánlani kezdésnek?
2017. febr. 27. 20:03
 5/14 tabaki ***** válasza:
100%
Érettségi előtt még nulla a tudásod a programozásról? Érdekel ez téged egyáltalán? Vannak szakmák, amelyek nem működnek bizonyos megszállottság és sajátosan fúrt agyvelő nélkül, és az efféle beállítódás azért a te korodban már hírt szokott adni magáról. Nemigen létezik olyan, hogy botfülem van ugyan, de majd kitanulok mesterhegedűsnek, mert azok jól keresnek. Azt senki nem fogja megfizetni, hogy papírod van róla.
2017. febr. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ebben teljesen igazad van tabaki, főleg a pénz motivál. A pénz mellett viszont az is tetszik benne, hogy létre lehet hozni valamit, ami egyedi, vagy egy elvult dologból lehet jobbat csinálni.
2017. febr. 27. 20:20
 7/14 A kérdező kommentje:
Persze ehhez egy bizonyos szintet meg kell ütni.. aztán lehet nincs is hozza elég kitartásom/képességem, de próbálni lehet. :D
2017. febr. 27. 20:24
 8/14 anonim ***** válasza:

"Ebben teljesen igazad van tabaki, főleg a pénz motivál."


Ez kevés.

2017. febr. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 tabaki ***** válasza:

#8:

...Viszont egyenes beszéd. Nem biztos, hogy teljesen elvetendő az a megközelítés, hogy legyek csak egy keresett és jól fizetett szakmában tucatember, aztán az életemet majd megtalálom a munkámon kívül. Hogy ez működik-e, arról fogalmam sincs, engem sajnos sohasem motivált a pénz -- meg is nézhetem magam. Valójában el sem tudom képzelni, mert én még nem végeztem olyan munkát, amelyet a munkaidő végén el lehetett felejteni másnapig. Egyébként semmi közöm a programozó szakmához, ezt azért illik tisztáznom, azt azonban komolyabb rálátás nélkül is valószínűsítem, hogy a köznép számára oly vonzó kiugróan magas fizetéseket nem a könyvelői szemléletű, mások eredményeit csak bepötyögő kódolók kapják.

De azért az is benne van a pakliban, hogy tizenévesen még messze nem kialakult az ember. Kiderülhet, hogy mégiscsak van hozzá tehetséged; ha nem pont a bitfaragáshoz, akkor a rendszertervezéshez, a munka menedzseléséhez, vagy akármihez, amiben még örömödet is leled, és mikor próbáld meg, ha nem most, nem igaz?

2017. febr. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2017. márc. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!