Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezt C# ban hogy lehetne...

Ezt C# ban hogy lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Kezdő C# os vagyok eddig csak a Konzolos programokkal foglalkoztam (Mint ez: http://pastebin[pont]com/5Wnhj8vX )

De engem jobban érdekelnek a Windows appok ezért hát kipróbáltam de gyorsan el is akadtam


Ezt azért csináltam hogy megértessétek velem hogy is kell:

[link]


Azt szeretném hogy a felső kék TextBox ba beírok valamit és megnyomom utána a gombot akkor az alsó írja ki:

Ezt írtad be:

- VALAMI


Mint ahogy a kép(: [link] )-en is látszódik!



2017. márc. 5. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha WPF-ben/UWP-ben szeretnéd, akkor bele kell magad ásnod az INotifyPropertyChanged rejtelmeibe. Ez egy jó alapot adhat az elinduláshoz. [link]


Ha ezt megcsináltad, akkor a dolgod annyi, hogy a 2 textbox-ot ugyanarra a property-re kötöd rá, és úgy fog működni, hogy amikor a felső textbox elveszti a fókuszt, akkor az alsóba átmásolódik az értéke.


Ha kell neked a gombos megoldás, akkor az MVVM pattern az, hogy tanuld meg a Command-ot használni, az egyszerű megoldás pedig az, hogy a nézet code-behindjában implementálod a button.click eseménykezelőt.


A click feladata, hogy a felső textbox-ra kötött property tartalmát az alsóba másolja, vagy úgy, hogy SetProperty-t hívsz, vagy úgy, hogy elsütöd a NotifyPropertyChanged eseményt.

2017. márc. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

OK, csak én ezt nem értem :/

Ezért linkeltem 1 et hogy azt átalakítaná valaki azt már talán :)

2017. márc. 5. 15:14
 3/9 anonim ***** válasza:

Ahol tartasz ahhoz még túl nagy ugrás az ablakozás.

Nemhogy eseménykezelésről meg threadekről sincs fogalmad, de még sokkal alapabb dolgokról is, így ha most belevágsz olyanba, amiből 95%-ot nem értesz, az nem vezet sehova.

Konzolozzál még, van ott még bőven érdekesség.

2017. márc. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok segítséget...

Ennyi kellet volna:

string tb1 = textBox1.Text;

string st;

st = "Ezt írtad be:" + tb1;

richTextBox1.Text = st;

2017. márc. 7. 16:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja, hogy még egy értékadás is gondot okoz...

Akkor nagyobb az elmaradás, mint gondoltam.

2017. márc. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Akkor pontosítok te remélem nem fogsz mivel ahogy látom másoknak sem igazán tudsz normális választ adni 57% al nem lenne nagy a szám...

Akkor pontosabban csak ez kellet volna: textBox1.Text;

2017. márc. 7. 21:11
 7/9 anonim ***** válasza:
LoL, egyre gázabb a sztori :D
2017. márc. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pedig igaza van. Tényleg hagyd abba ezt a tákolást, mert nem vezet semmi jóra. Ismerkedj inkább konzolon az alap dolgokkal, mert rossz módszerek fognak beidegződni nálad, amiről rettentő nehéz lesz leszokni.
2017. márc. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért aki fikázza ugyan írja már le, hogy mégis milyen kóddal gondolta ezt megoldani. Írok valamit textboxba - megnyomok egy gombot - ugyan az lesz egy másik textboxba. Mert eddig csak fikázás ment, de segítség 0. Nem oprendszert akar írni, hanem ismerkedni az ablakkezeléssel, valahol azt is el kell kezdeni.
2017. márc. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!