Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python progi Sziasztok!...

Python progi Sziasztok! Pythonban kellene készítenem egy progit, ami grafikus felületen egy ablakban jeleníti meg egy TCP szerveráltal a 3977-es porton küldött szám adatokat. (Raspberry, Raspbian vagy Minibian) ?

Figyelt kérdés
Az adatokat fel tudom dolgozni, be tudom tenni adatbázisba, de grafikus felületen egy ablakban kellene megjelenítenem folyamatosan ua helyen az aktuális eredményt úgy, hogy az ablak nem záródik be. De ha nem ablak, hanem terminal, az is jó. Ha az eredmény változik, mindig az aktuális eredményt kell mutatnia ua helyen. Nem tudom hogy fogjak hozzá. Mondjuk a progi futását lehessen lelőni egy x karakterrel. Tudnátok segíteni merre induljak el?

2017. márc. 20. 19:56
 1/1 Csxeba ***** válasza:

Python 2 vagy 3? Használd a tkinter modult! Hozz létre egy StringVar vagy IntVar Tkinter változót és egy tkinter ablakot. Az ablakba tegyél egy labelt és a labelnek add át paraméterként a Var objektumot. A Var értékét átállíthatod a .set() metódusával és ez automatikusan update-eli a labelt.


from tkinter import IntVar, Tk, Label


iv = IntVar()

app = Tk()

lab = Label(app, width=20, textvar=iv)

lab.pack()

iv.set(1000)

app.mainloop()

2017. márc. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!