Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi az nxn-es mátrix determinán...

Mi az nxn-es mátrix determinánsának kiszámítási algoritmusa?

Figyelt kérdés
Ez egy tipikus olyan feladat, amikor a feladatban felhasználandó adatok száma meghaladja az ember természetes memóriakapacitását.

2017. ápr. 4. 20:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Minden kvadratikus ("n*n-es") mátrixot vissza lehet vezetni 2*2-es mátrixok determinánsának kiszámítására.
2017. ápr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Sok módszer van ...


Az egyszerű módszer, hogy rekurzívan aldeterminánsokra bontod és szorozgatod. Bár az rohadt sok művelet.

Bővebben itt:

[link]


Ezt nem próbáltam még, de ez elvileg gyors módszer:

[link]

2017. ápr. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Tutorial LU felbontáshoz:

[link]

2017. ápr. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 |Orfeusz| ***** válasza:

Ha ez egy favágó programozási feladat, akkor a rekurzív aldetermináns számolás módszerét használd, az első sor szerint bontsd föl, és rekurzív függvényhívással számoltasd ki az aldeterminánst.

Ha komolyabb a feladat és hatékony megoldást akarsz, akkor meg importáld a nyelv mátrixos könyvtárát és használd azt.

2017. ápr. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Az eliminácót is könnyű lekodólni. Olvasd el az algoritmust és gondold végig. Onnan könnyű. Anno c++-ban megcsináltam.
2017. ápr. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Én nem elvekre gondoltam, hanem pontos algoritmusra. Pontos specifikációra, mondatszerű leírásra vagy stuktogramra.
2017. ápr. 6. 20:48
 7/18 anonim ***** válasza:
Ja, hogy ismét egy copy-paste "programozóval" állunk szemben...
2017. ápr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

7-es bejegyző:

A stuktogram az nem programkód. Nem fogom bemásolni. Csak nagyon unom már, hogy csak elveket kapok, természetesen meg tudom csinálni, de sose látok itt pontos algoritmusokat.

2017. ápr. 7. 15:07
 9/18 anonim ***** válasza:

Végigmész a mátrix főátlóján. Megnézed, hogy az i. elem (A[i][i]) 0-e. Ha nem nulla akkor mindent kinullázol alatta. Ha 0, akkor megnézed, hogy van e az oszlopában alatta nemnulla elem. Ha van, akkor megcseréled a két sort és megnöveled a cseréket számoló változó értékét eggyel. Ha nem találsz alatta nemnulla elemet (vagy speciálisan az jön ki, hogy A[n][n] = 0 a lépések után), akkor a determináns nulla. Különben összeszorzod a főátló alatta elemeket és még megszorzod (-1)^db, ahol db := a sorok cseréje.


Ha jól emlékszem nagyvonalakban ennyi. Ha ebből nem tudsz semmit kihozni, akkor hagyd a fenébe. Kb csak hülye számolásokat kell beleraknod.

2017. ápr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Sikerült. Kész van. Egyébként már 2 hete ezzel kínlódok.
2017. ápr. 8. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!