Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lebegopontos szamabrazolas...

Lebegopontos szamabrazolas problema?!

Figyelt kérdés
Emelt szintu szakmai informatika erettsegire keszulok es egyik tetel az adattipusok, azon belul a szamabdrazolas. Egyeten problemam, hogy a lebegopontos valosszam abrazolasnal (ha 32 biten abrazoljuk) a karakterisztikahoz nehol 127-et, nehol 128-at adnak hozza az eltolt nullpontos modszernel. Illetve a tuzedespontot egyszer az elso 1-es ele, neha pedig moge toljak el. Ezen kivul szamos esetben lattam hogy az elojel, az exponens es a mantissza sorrendje fel van cserelve. Tudom, vannak szabvanyok, meg eltero technikak, de melyik az, amelyiket eloadjam elesbe? Hogyan is mukodik most ez? Koszonom elore is a segitseget, remelem valaki tisztazni tudje ezt :)

2017. ápr. 15. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha az IEEE 754-et tudod, abból baj nem lehet.

Egy dolgot mondjuk ne "adj elő élesben", a tizedespontot (merthogy kettedes)


Mikor én érettségiztem, ilyen csak szóbelin volt, ott szerintem nem viszik túlzásba ezt a dolgot. Mondjuk én nem ezt húztam, de ott elég volt említést tenni dolgokról és megkaptam a pontot.

2017. ápr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A tizedes(kettedes) pontot az elso 1-es moge toljuk el.

A karakterisztikahoz 127-et adunk hozza.

"Ezen kivul szamos esetben lattam hogy az elojel, az exponens es a mantissza sorrendje fel van cserelve"

Akkor lehet, hogy ha az ábrázolt bit indexek, sorszámok nem balra nőnek!

Helyesen így:

[link]

Az előjel mindig a 31. bit, a mantissza pedig 0-tól kezdődik.

2017. ápr. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Azért voltam bizonytalan, mert az IEEE szabánynál is kétféle módszert láttam, de megnyugodtam látván a kommenteitek. Mennek a zöld kezek! :)
2017. ápr. 15. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!