Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hallott már valaki a Ruander...

Hallott már valaki a Ruander képzőközpontról? Aki járt oda esetleg az leírná a véleményét? Tanárok, színvonal, ár - érték arány?!

Figyelt kérdés
Az egyetemet felesleges időpocsékolásnak gondolom...nem hiszem, hogy annyival többet tanítanának ott, viszont lényegesen sok időm menne el rá. Úgy hallottam az informatikában a tudás a lényeg és a papír nem olyan fontos, bár jó ha van. Egy ilyen "iskolával" labdába lehet rúgni a munkaerő piacon? Esetleg más ország is szóba jöhet vagy oda elengedhetetlen a főiskolai papír? Elsősorban Angliára gondolok.

2017. ápr. 21. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki az egyetemet "felesleges időpocsékolásnak" azt elég nehéz komolyan venni.
2017. ápr. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hozzánk rendszeresen jönnek állásinterjúra ilyen 3 hónapos meg 1 éves programozó iskolákból emberek, úgyhogy valamennyire képben vagyok azzal, hogy mennyit tudnak. Nagyjából semmit. Még gyakornoknak is alkalmatlanok, nem hogy teljes munkaidős állásra. Úgyhogy ha tényleg komolyan gondolod ezt a dolgot, menj főiskolára/egyetemre. Ott nem csak programozni tanulsz, hanem tanulni is, és ez sokkal fontosabb.
2017. ápr. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy jó szakmával többre megy az ember, mintha agyondiplomázott egyetemi ember lenne, és közbe nem is ért semmihez. Viszont, ha az informatikát nem vágod mester szinten felejtős, abba manapság szó szerint bele kell születni, ezt tapasztalatból mondom nem hülyeségből, mert olyan szakmát tanulok, de meg fogom még inni a keserű levét az egyszer biztos, ha mégis ilyet tanulnál, és nem menne profi szinten, javaslom legyen mellé egy praktikusabb kézzelfoghatóbb szakmád is, mert manapság mindenki szinte ezt nyomatja, így meg nem olyan könnyű benne elhelyezkedni, maszekolni megéri vele, ha ért valamit hozzá az ember és van is rá igény, de ha informatikus hiányról beszélnek, akkor elsősorban ilyen egyetemi-főiskolai agyondiplomatizált programozós elvont emberekre gondolnak, szerencsére én nem ezt tanulom. Ha normál szinten maradunk e téren szerelő, karbantartósnak éri meg tanulni, vagy weblapkészítőnek.
2017. ápr. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Igaz, nem a Ruandertől, hanem egy másik tanfolyamról (nem egyetem) jött két ember hozzánk interjúzni gyakornoki pozícióra. C# nyelven dolgoztak volna, de kezdésnek odaadtunk nekik 6 feladatot (egy angol nyelvű specifikáció alapján kellett volna leprogramozni egy kis programot gép előtt). Az egyik jelölt 2 feladatot csinált meg belőle, ha szigorúan vesszük, az is szintaktikailag hibás megoldás volt. A másiknak hármat sikerült, amiből egy volt teljesen jó. Aztán a szóbelin kiderült, hogy nem tudják, mi fán terem az esemény, mi a különbség az abstract class és az interface közt, és ezekhez hasonló, alap dolgokat.
2017. ápr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad azt hinni, hogy a programozás olyan egyszerű, hogy egy gyors képzésen elsajátítod. Én nem jártam képzésre, de szeptembertől megyek egyetemre levelezőre, remélhetőleg mérnök informatikára. 4 hónapja tanulok programozni, már a második 500 oldalas könyvet rágom át, de még eszembe se jutna hogy jelentkezzek programozni valahova. Ahhoz legalább!!! 1000 oldalnyi tananyagot fel kell fognod, majd néhány évig programoznod és referenciákat gyűjtened, hogy esetleg programozónak nevezhesd magad, szerintem.
2017. ápr. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem értem, hogy miért kéne Egyetem, ha onnan kikerülve nem értek a szakmához?! Az alapokat egy tanfolyamon is meglehet tanulni, csak nem 4 év. Ha jól veszem ki a szavaitokból, akkor a cégeknél tesznek szert érdemi tudásra az iskolából kikerülő friss informatikusok, illetve amit önszorgalomból otthon még mellé vesznek. A tudás a lényeg, nem? Ez szerintem pont nem az a szakma, amit az iskolapadban körmölve lehet kitanulni, de hogy legyen egy irányvonal, egy alapvető tudáshalmaz, amire rá lehet építeni otthon, arra tökéletes a tanfolyam. Javítsatok ki, ha tévedek, mert tényleg érdekel, hisz ezen az úton akarok elindulni.:)
2017. ápr. 22. 13:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Nézd. Ha szerinted az egyetem hülyeség, egyszerűen ne menj oda.
2017. ápr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%

"Az alapokat egy tanfolyamon is meglehet tanulni"

Mondok neked jobbat. Az alapokat otthon, egyedül kellene megtanulnod.

2017. ápr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!